دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
همه چیز به سمتی می رود که سا...
بطور خیلی خلاصه و ساده برای ...
بستگی به اینکه چه هدفی را دن...
سایت چیست ؟\r\n\r\nشما با استفاده...
سلام دوستان گلم امروز آموزش...
سرویس خودرو

آموزش شمع سازی

شمع سازی از آن دسته هنرهایی است که خانم ها به آن علاقه فراوان دارند . شاید قلاب بافی و نقاشی و دیگر هنرها نیاز به تخصص خاصی دارد ولی این رشته ی هنری که این روزها اکثر خانم ها را جذب خود نموده است بسیار ساده است . با انواع  پارافین ها و قالب های  موجود در بازار به راحتی می توان این رشته ی هنری را دنبال کرد .

در این پست از مجله ی اینترنتی قمر با یک روش ساده شمع سازی آشنا می شوید .

آموزش ساخت شمع

برای ساختن این نوع شمع به پارافین های اضافه شمع های دیگر یا پارافین موجود در بازار نیاز دارید .

همچنین پارافین های رنگی هم برای این شمع سازی نیاز است .

از وسایل مورد نیاز دیگر یک لیوان ، یک مداد ، نخ و ظرف برای گرم کردن پارافین ها می توان اشاره کرد .

گرم کردن پارافین بسته به تنوع رنگی که شما در شمع سازی مورد نظرتان است صورت می گیرد . مقداری از پارافین را جدا کنید و در یک ظرف بگذارید . اگر می خواهید ظرف را با حرارت مستقیم روی اجاق گاز بگذارید تا پارافین ها اب شود باید احتیاط کنید . چون پرافین ماده است که خیلی زود می سوزد . اگر هم دوست دارید سر فرصت این کار را انجام دهید بهتر است قابلمه ای را از اب پرکنید و بگذارید بجوشد .سپس پارافین ها را داخل یک شیرجوش بریزید و روی حرارت غیر مستقیم اجاق گاز بگذارید .

آموزش ساخت شمع

پارافین خام و بدون رنگ که برای این شمع سازی آماده شده است .

روش ساخت شمع

پارافین های رنگی که برای رنگ بخشیدن به پارافین خام تهیه شده است .

آموزش ساخت شمع

پارفین جامد که به مایع تبدیل شده و رنگ امیزی شده است و برای ریختن در قالب اماده است . اما قبل از اینکه پارافین را داخل قالب بریزید ، ابتدا یک رشته نخ کاموا یا نخ های کلفت تری که در دسترس دارید را وسط یک مداد ببندید و به ته لیوان درست در وسط آن آویزان کنید . سپس پارافین را داخل لیوان بریزید .

آموزش ساخت شمع

پس از سرد شدن پارافین ، رنگ دیگر پارافین را اضافه کنید .

نکته : هنگام ریختن پارافین ها روی هم دقت کنید که دمای پراافین زیاد بالا نباشد و در این کار را درست قبل از سرد شدن پارافین انجام دهید . چون پارافین گرم باعث مذاب شدن بقیه پارافین های ته لیوان می شود و نظم و ترتیب کارتان را به هم می ریزد .

اگر دوست دارید که شمع را از داخل لیوان در بیاورید ، کافی است بعد از سرد شدن شمع آن را برای چند ثانیه داخل آب گرم بگذارید و سپس لیوان را وارونه کنید . قالب شمع به راحتی از لیوان جدا می شود .

به این ترتیب یک روش ساده ی شمع سازی را در خانه تجربه کنید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 13,637 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>