دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش شمع سازی

شمع سازی از آن دسته هنرهایی است که خانم ها به آن علاقه فراوان دارند . شاید قلاب بافی و نقاشی و دیگر هنرها نیاز به تخصص خاصی دارد ولی این رشته ی هنری که این روزها اکثر خانم ها را جذب خود نموده است بسیار ساده است . با انواع  پارافین ها و قالب های  موجود در بازار به راحتی می توان این رشته ی هنری را دنبال کرد .

در این پست از مجله ی اینترنتی قمر با یک روش ساده شمع سازی آشنا می شوید .

آموزش ساخت شمع

برای ساختن این نوع شمع به پارافین های اضافه شمع های دیگر یا پارافین موجود در بازار نیاز دارید .

همچنین پارافین های رنگی هم برای این شمع سازی نیاز است .

از وسایل مورد نیاز دیگر یک لیوان ، یک مداد ، نخ و ظرف برای گرم کردن پارافین ها می توان اشاره کرد .

گرم کردن پارافین بسته به تنوع رنگی که شما در شمع سازی مورد نظرتان است صورت می گیرد . مقداری از پارافین را جدا کنید و در یک ظرف بگذارید . اگر می خواهید ظرف را با حرارت مستقیم روی اجاق گاز بگذارید تا پارافین ها اب شود باید احتیاط کنید . چون پرافین ماده است که خیلی زود می سوزد . اگر هم دوست دارید سر فرصت این کار را انجام دهید بهتر است قابلمه ای را از اب پرکنید و بگذارید بجوشد .سپس پارافین ها را داخل یک شیرجوش بریزید و روی حرارت غیر مستقیم اجاق گاز بگذارید .

آموزش ساخت شمع

پارافین خام و بدون رنگ که برای این شمع سازی آماده شده است .

روش ساخت شمع

پارافین های رنگی که برای رنگ بخشیدن به پارافین خام تهیه شده است .

آموزش ساخت شمع

پارفین جامد که به مایع تبدیل شده و رنگ امیزی شده است و برای ریختن در قالب اماده است . اما قبل از اینکه پارافین را داخل قالب بریزید ، ابتدا یک رشته نخ کاموا یا نخ های کلفت تری که در دسترس دارید را وسط یک مداد ببندید و به ته لیوان درست در وسط آن آویزان کنید . سپس پارافین را داخل لیوان بریزید .

آموزش ساخت شمع

پس از سرد شدن پارافین ، رنگ دیگر پارافین را اضافه کنید .

نکته : هنگام ریختن پارافین ها روی هم دقت کنید که دمای پراافین زیاد بالا نباشد و در این کار را درست قبل از سرد شدن پارافین انجام دهید . چون پارافین گرم باعث مذاب شدن بقیه پارافین های ته لیوان می شود و نظم و ترتیب کارتان را به هم می ریزد .

اگر دوست دارید که شمع را از داخل لیوان در بیاورید ، کافی است بعد از سرد شدن شمع آن را برای چند ثانیه داخل آب گرم بگذارید و سپس لیوان را وارونه کنید . قالب شمع به راحتی از لیوان جدا می شود .

به این ترتیب یک روش ساده ی شمع سازی را در خانه تجربه کنید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 14,063 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۴ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>