دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

نحوه کار کنتور از راه دور

روش کار کنتور از راه دور برق گاز آب.

کنتور از راه دور چیست ؟کنتور رادیویی آب برق گاز چگونه کار می کند؟

وقتی جوامع شهری بوجود آمدند و سیستم های آبرسانی و شبکه توزیع برق شکل گرفت باید به طریقی بهای آب مصرفی یا گاز مصرفی را از مصرف کننده دریافت می کردند . سیستم های امروزی دریافت بهای خدمات آب و برق به این صورت است که یک انشعاب از کنتور آب یا برق یا گاز عبور کرده و به دست مصرف کننده می رسد . کنتور ها به روش های دیجیتالی و یا آنالوگ میزان مصرف را بر روی شمارنده ی خود نمایش می دهند ، معمولا سر ماه مامور قرائت کنتور به منازل مراجعه کرده و شماره های کنتور را قرائت می کند .

این کار به دلایل زیر چندان صحیح و بر مراد مصرف کننده و ارائه دهند نیست :

1- مصرف کنندگان مجبور هستند بطور مرتب در را برای مامور قرائت کنتور باز کنند که ممکن است سارقان نیز خود را بعنوان مامور جا بزنند و به شناسایی منزل و جاهای نا امن آن برای نفوذ بپردازند و…..

2- ماموران قرائت کنتور مجبور هستند مشقت خواندن کنتور تک تک مصرف کنندگان را به جان بخرند آنها مدت ها در خیابان ها و کوچه درب منازل را می زنند تا کنتورشان را قرائت کنند عده ای در خنه نیستند عده ای در را باز نمی کنند و….

راه حل کنتورهای قدیمی و روال قرائت سنتی چیست ؟

راه حل نصب کنتورهای بی سیم و یا تجهیز کنتورهای قدیمی به ارسال کننده امواج رادیویی است . در این حالت کنتورهای برق و گاز و آب میزان مصرف را از طریق امواج رادیویی ارسال می کنند .

هر کنتور شناسه ای دارد ه امواج ارسالی حاوی آن شناسه است پس اختلالی وجود نخواهد داشت .

در این روش مامور قرائت کنتور با عبور از کوچه و خیابان از طریق دستگاه گیرنده ای که در دست دارد امواج رادیویی ارسالی از کنتور را دریافت می کند و هیچ مزاحمتی برای خانواده ها ایجاد نمی کند .

کنتور جدید بی سیم (1) کنتور جدید بی سیم (2) کنتور راه دور (1) کنتور راه دور (1) کنتور راه دور (3) کنتور راه دور (4) نحوه خواندن کنتور از راه دور

تصاویر برگرفته شده از مقاله ی مهندس مجید کلانتری

برای اینکه بطور تخصصی  با روش کار کنتورهای جدید آشنا بشوید می تونید این مقاله را بخوانید

روش کار کنتور آب از راه دور ( مهندس مجید کلانتری)

آیا مجله اینترنتی قمر را می پسندید ؟

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 1,523 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>