دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری ـتغییرات بدن مادر و جنین
هفته سوم بارداریاین مقاله به شما کمک می کند اطلاعاتی که لازم است درباره هفته سوم بارداری بدانید را به دست آورید .این هفته برای شما خبرهای خوشی خواهد داشت بله درست حدس زدید در هفته ی سوم می توانید تست حاملگی بدهید و از قطعیت حاملگی خود مطمئن شوید . در این هفته تخم بارور شده به سرعت تقسیم شده و رشد می کند .

تغییرات بدن مادر در هفته سوم بارداری

هنگامی که این فرایند رخ می دهد بدن شما شروع به تولید  و افزایش میزان پروژسترون و استروژن خواهد کرد که برای  محافظت از ریزش پوشش  دیواره ی رحم انجام می شود. همچنین این تغییرات در بدن مادر باعث می شود با تست حاملگی از باداری اطمینان حاصل کرد.تغییر دیگری که سریعا در این هفته در بدن مادر رخ می دهد تشکیل مایع آمنیوتیک در رحم است که این مایع با پوشش همراه به محافظت از کودک کمک می کند .تغذیه ی بچه ی شما از طریق مویرگ های میکروسکوپی انجام می شود که تونلی نازک بین بدن شما و جنین ایجاد کرده است که دفع مواد زاید نیز به همین شکل صورت می گیرد .

علائم بارداری در هفته ی سوم حاملگی

مواردی که در بالا گفته شد می تواند احساس تغییرات در بدن و بارداری را به مادر بدهد با این حال نشانه های زیر نیز در هفته ی سوم باداری شایع است و اگر در خود مشاهده کردید می توانید بگویید من حامله ام !

در هفته سوم بارداری مادر احساس خستگی و کوفتگی می کند که دلیل آن تغییرات در بدن برای آمادگی نگه داری فرزند به مدت 9 ماه در شکم است ! احساس مداوم داشتن ادار از علائم شایع دیگر در هفته سوم است .نشانه ی دیگر بارداری در هفته ی سوم حالت تهوع است  نسبت به بوی  مواد غذایی حساس می شوید و احساس تهوع می کنید اگر چه بعضی از خانم ها این حالت را از هفته ی اول هم احساس می کنند ممکن است تهوع و استفراغ تا پایان حاملگی و وضع حمل ادامه داشته باشد .تورم و احساس درد در سینه ها موقع لمس کردن از دیگر نشانه های حاملگی است . گاهی برای برخی غذا ها یا میوه ها راغب می شوید.
حس بویایی تقویت شده همچنین دمای بدن بالا می رود  که این یکی از اولین نشانه های بارداری است و  احساس می کنید که درجه حرارت بدن شما بیشتر از حد معمول شده است و پایین نمی آید .بعضی خانم ها در هفته سوم بارداری لکه بینی هم دارند .

در هفته سوم حاملگی ممکن است از خودتان بپرسید آیا من واقعا آمادگی حامله شدن را دارم ؟ نگران نباشید شما در پایان این سفر یک مادر خواهید شد .به خدا توکل کنید و جهت تشکیل پرونده ی بهداشتی خود به خانه بهداشت محل خود مراجعه کنید .

می توانید ادامه ی مسائلی که باید درباره بارداری مراقبت های لازم بدانید را در مجله قمر دنبال کنید هر سوالی داشتید مطرح کنید .

مقاله مرتبط  قبلی :

مقاله ی مرتبط  بعدی :

هفته چهارم بارداری

 

 

 

سپیده

نگاشته شده توسط سپیده جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 8 مقاله ی منتشر شده دارند
سپیده درباره خودش چنین می گوید : سپیده هستم دارم روی نی نی ها و مراحل باداری تحقیق می کنم از این رو چیزهایی که مطالعه می کنم را اینجا هم جمع بندی می کنم قصد دارم فقط در مورد نی نی ها بنویسم هر سوالی هم درباره بچه ها داشتید مطرح کنید سعی می کنم روزهایی که کلاس ندارم جوابتان را بدهم .

تا این لحظه به جز شما 35,106 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۰ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>