دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری تغییرات بدن مادر و جنین

تصویر زیر جنین در هفته ی دوم بارداری را نشان می دهد

تصویر هفته دوم بارداری

علائم بارداری: هفته دوم توصیه های

در هفته دوم بارداری تغییراتی در بدن رخ می دهد که ناشی از رشد جنین است در هفته دوم حاملگی جنین حدود 150 سلول دارد که در سه لایه ی مختلف سازماندهی شده است یکی از تغییرات مهم جنین در هفته ی دوم بارداری  تغییر در لایه ی داخلی است که به آندودرم یا غشاء داخلی جنین معروف است که مربوط می شود به سیستم گوارش ، مسیر تنفسی جنین و برخی از اندام ها مثل لوزالمعده کبد و غده تیروئید .

در طول هفته ی دوم لایه دوم جنین به نام مزودرم ایجاد می شود .وظایف این لایه ایجاد استخوان ، غضروف و سیستم گردش خون از جمله قلب و عروق خونی است .لایه ی سوم جنین که توسعه دهنده قسمت بیرونی بدن است به تشکیل و رشد سیستم عصبی ، پوست و مو مربوط می شود .

اندازه جنین در دو هفتگی بارداری: در هفته ی دوم حاملگی بچه ی شما حدود یک تا دو میلی متر است !

تغییرات در بدن مادر در هفته ی دوم بارداری :

انقباض مجرای خروجی مثانه احساس درد در پهلو و پس از 10 الی 14 روز احساس تهوع ،خستگی ،تکرر ادرار از نشانه های باداری در هفته ی دوم حاملگی است .

 

مقاله مرتبط :

سپیده

نگاشته شده توسط سپیده جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 8 مقاله ی منتشر شده دارند
سپیده درباره خودش چنین می گوید : سپیده هستم دارم روی نی نی ها و مراحل باداری تحقیق می کنم از این رو چیزهایی که مطالعه می کنم را اینجا هم جمع بندی می کنم قصد دارم فقط در مورد نی نی ها بنویسم هر سوالی هم درباره بچه ها داشتید مطرح کنید سعی می کنم روزهایی که کلاس ندارم جوابتان را بدهم .

تا این لحظه به جز شما 22,630 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>