دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

اصول نگارش محتوا در قمر

چگونه یک مقاله ی مناسب تری بنویسیم ؟

در این نوشته به اصول نگارش یک مقاله ی خوب که مخاطب بیشتری هم دارد می پردازیم . همانطور که موقع سخن گفتن سعی می کنیم طوری بگوییم که مخاطب گوش کند در نوشتن نیز اصولی هست .البته  کار اصلی نوشتن مطلب است و موارد زیر الزامی نیست و بسیاری از این کارها توسط ما انجام می شود و این مطلب تنها جهت استحضار شما و اطلاع از اینکه ما بر روی مطالب چه کارهای انجام می دهیم است .

مقدمه : اول سپاس می گوییم که به جمع نویسندگان مجله ی اینترنتی قمر پیوستید  و از صمیم قلب از طرف خود و بازدیدکنندگان عزیز از شما تشکر می کنم .باید عرض کنم شما در پایگاهی می نویسید که در ۳ ماهه ی نخست فعالیت بیش از چندین میلیون مخاطب داشته و از این افراد بیش از ۲۰۰۰نفر نسبت به بیان دیدگاه خود در باره ی مطالب موجود پرداختند !نکته ی دوم اینکه مجله ی اینترنتی قمر بعنوان مرجعی برای آموزش ها و ایده های نو تبدیل شده و از طرف سایت های مختلف بعنوان یک پایگاه مفید معرفی شده و روزانه ارجاعات زیادی صورت می گیرید که جا دارد از این عزیزان نیزتشکر کنیم.تمامی این موفیت ها و اعتبار توسط شما و دیگر همکاران است که با  شعار” بنویسیم تا دیگران هم بنویسند”زحمت انتشار مقالات بکر و دست اول را می کشند . اعتقاد همه ی ما این است که ۷۵ میلیون ایرانی میتوانیم برای هم مفید باشیم.

چگونه بنویسیم تا مخاطب بیشتری داشته باشیم ؟

۱- عنوان مناسبی برای نوشته انتخاب کنیم بیشتر از ۸۰% بازدیدکنندگان سایت از طریق جستجوگرها وارد سایت می شوند بیشتر از ۷۰کارکتر در عنوان کارایی نخواهد داشت.

اصول مقاله نویسی اینترنتی

۲- پاراگراف اول را بیشتر درباره موضوع اصلی مقاله بنویسیم چرا که موتورهای جستجوگر ابتدا عنوان مطلب و سپس پاراگراف اول مقاله را چک می کنند و اگر مرتبط بود بازدیدکنندگان را به آن ارجاع می دهند.

۳- خیلی از بازدید کنندگان تصاویر را جستجو می کنند تا به سایت برسند من قبل از آپلود تصویر ابتدا آن را به نام موضوع پست یا شبیه به آن تغییر نام می دهم و بعد آپلود می کنم .(البته نام تصویر نباید دقیقا نام مطلب باشد چون احتلال پی می آید )

پس از قرار دادن تصویر در سایت و گذاشتن در نوشته یکبار روی تصویر کلیک می کنیم تا آیکون تصویر (در عکس زیر با اولین فلش آبی رنگ مشخص شده)نمایان شود و بعد روی آن آیکون کوچک کلیک می کنیم تا تنظیمات تصویر ظاهر شود

اصول سئو قمر

سپس طبق تصویر زیر قسمتی را که با فلش قرمز مشخص شده را با یک نام مناسب پر می کنیم بهتر است طولانی نباشد .بقیه قسمت ها را بدون تغییر رها می کنیم .و گزینه ی برزورسانی را انتخاب می کنیم

نام مناسب تصویر مقاله

۴ – بعضی مواقع می توان برای زیر تیتر مطالب به شکل زیر عمل کرد .

ابتدا زیر عنوان را انتخاب و سپس از بخشی که با فلش قرمز مشخص شده گزینه h2 یا h3 ,….. را انتخاب می کنیم توجه h1 فقط برای عنوان اصلی مقاله است که سیستم بصورت خودکار انجام میدهد لذا هرگز h1 را برای متن مقاله انتخاب نمی کنیم -از لحاظ قوانین سئو تعداد h2 هم نباید بیشتر از یکی دوتا در هر مقاله باشد .

استفاده از h2

 

۵- برچسب ها جویندگان آموزش ها را کمک می کند تا به سایت برسند بهتر است برای هر مطلب تعداد محدودی برچسب انتخاب کنیم چرا که هر برچسب تبدیل به یک آدرس می شود .تعداد آدرس های زیاد برای هر مطلب از لحاظ سئو مناسب نیست .

برچسب وردپرس

مثلا اگر یک مطلب ۸ برچسب داشته باشد مطلب شما دارای ۹ آدرس خواهد شد که به یک متن اشاره می کنند ! که مناسب نیست لذا تعداد برچسب ها بهتر است از ۴عدد تجاوز نکند .قمر و نویسندگان آن که افراد فرهیخته ای هستند فقط قصد خدمت رسانی رایگان و بدون چشم داشت به هم وطنان را دارند از این رو بر خلاف سایت های تجاری ما با برچسب های فراوان قصد نداریم مردم را به سایت بکشانیم !

۶-استفاده از برنامه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر:

در زیر هر مطلب بخشی به نام بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر .. وجود دارد . این برنامه باعث می شود هموطنان راحت تر به مطالب منتشر شده برسند و مقالات سریعتر در گوگل ثبت شوند این برنامه یک راهنماست می توانید میزان سئوی مقاله را تجزیه تحلیل کنید بخش های این برنامه عبارتند از :

کلیدواژه‌ی کانونی : لپ مطلب را اینجا می نویسیم !

عنوان SEO : بخش نیازی به تکمیل ندارد بهتر است پیشفرض رها شود.

توضیحات داده:می توان یک توضیح ۱۵۶ کارکتری درباره مطلب برای موتورهای جستجوگر نوشت این توضیح فقط ۱۵۶ کارکتر (حرف و فاصله)می باشد که بهتر است کلمات کلیدی مطلب را شامل شود و از کلماتی استفاده شود که در متن مقاله موجود است اگر حوصله این بخش را ندارید برنامه خود به خود ۱۵۶ کارکتر پارگراف اول را بعنوان توضیحات در نظر می گیرد .

کلمات کلیدی متا:  چند کلمه ی کلیدی برای مقاله می نویسیم این کلمات فقط برای موتورهای جستجوگر نمایش داده می شود و برای بازدید کنندگان قابل رویت نیست ولی به آنها کمک می کند تا به مقاله شما برسند .

در پایان یکبار مطلب را ذخیره پیش نویس می کنیم و بر روی تجزیه تحلیل کلیک می کنیم تا از میزان بهینه بودن مطلب آگاه شویم.

دست آخر بر روی پیش نمایش مطلب کلیک می کنیم سپس می توانیم مقاله را  برای بازبینی بفرستیم ، منتشرش کنیم  یا برای انتشار در زمانی معین زمانبندی کنیم .

کمی زمانبر بود نه ؟! اصل مطلبی است که شما می نویسید اگر خارج از حوصله ی شماست ما این کارها را انجام می دهیم

 

بنویسیم تا دیگران هم بنویسند

 

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 347 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۹ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>