دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

فساد در شبکه های اجتماعی مواظب فرزندانتان باشید !

فحشاء و فساد در برخی شبکه های اجتماعی مجازی بزرگ ایران در جریان است !

لطفا با تامل کمی روی این نوشته فکر کنید .

این را دوست داری یا اون یکی  ؟ 

اینجا ذهن محدود می شود در بین دو انتخاب خیلی ها به فکرشان نمی رسد بگویند هیچ کدام !

منظور شبکه های اجتماعی ایرانی و بین المللی است .

در یک تحقیق چند روزه با اسم مستعار دخترانه در شبکه مطرح مجازی ایرانی عضو شدم فکر می کنید نتیجه چه بود ؟

متاسفانه مردم در موقع عضویت و فعالیت در شبکه های مجازی اجتماعی چون اغلب مشخصات نادرست ارائه می دهند و خود را غیر قابل شناسایی فرض می کنند (شناسایی 100% امکان پذیر است !)اغلب  این شبکه ها را محیطی برای هرزه گردی می دانند !شبکه اجتماعی

پیشنهاد های چت فراوان !  برای تحقیق می پذیرفتم به کرات  مشخصات می پرسیدند می گفتم دخترم 20 سالمه شما چند سالته ؟ می گفت 35 -36 -28-و…. همه پیشنهادت چت فاسد می دادند از 10 نفر 6 نفر مستقیم و 4 نفر در مراحل بعد از احوال پرسی .

در بعضی موارد که می گفتند سنم 34 است می گفتم من فقط 16 سال دارم شما جای بابای منی . با وقاهت تمام دعوت به دوستی می کردند .اینجاست که چهره شناخته شده ی خود را در پشت اینترنت مخفی می داند و آنچه در درون فاسدش است رو می نماید !

من می ترسم منحرف بشم . جواب می دادند نه نمی شی و…..

شاید بگویید لازم است شبکه اجتماعی باشد شاید لازم باشد اما به نظر شما این رویه چند  نفر را می تواند  از مسیر درست رشد منحرف کند ؟

همواره سطح میانی و ناقص فناوری می تواند مضرات زیادی را در پی داشته باشد اگر در  شبکه های اجتماعی و چت امکان فلترینگ کلمات نیست ممکن است بسیار مضر باشد .

کمی باز تر فکر  کنیم  . آیا امکان ثبت نام برای بچه ها در این سایت ها میسر نیست ؟

آیا رویه فعلی درست است ؟ هر کس بتواند بدون نام و نشانی واقعی عضو این شبکه ها شود و بدون نگرانی از پیگرد و… جامعه ای را به فساد بکشاند .

در مورد مسدود سازی سایتهای اینترنتی هم متاسفانه عده ای یک جانبه این اقدام دولت را بد می دانند اما اگر در جایگاه مسئولیت باشند هرگز اجازه نخواهند داد فرزندانشان یا اهالی خانوده شان از هر سایتی دیدن کنند .(البتهاین انتقاد بر آنها وارد است که  بعضی از سایت ها اشتباهی مسدود می شوند)

بعنوان یک کارشناس فناوری با شما سخن می گویم و تمامی جوانب امر را برسی کرده ام و هدفم این است مضرات اینترنت و شبکه های ظاهرا سالم که دارند فعالیت می کنند را هم در نظر داشته باشید .

در دنیای فناوری خیلی چیزها امکان پذیر است ! از هر جهت می توان جلو رفت هم منفی هم مثبت !

به نظر شما روند فعلی عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی درست است ؟

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 1,074 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه
  • فاطمه

    به مطلب خیلی خوبی اشاره کردید اتفاقا چند روز پیش یکی از دوستان نزدیکم درباره ی چت کردن فرزند پسر 15 ساله اش در همین سایت های اجتماعی فارسی صحبت می کرد و نگرانی زیادی داشت . چرا مسوولین فقط یقه ی برخی از سایت ها را می چسبند و باب این سایت های اجتماعی را تخته نمی کنند ؟ از الان نگران آینده ی فرزندم هستم خداییش …

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>