دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

قمر چیست ؟

تعریف قمر چیست ؟ قمر به لحاظ محل استفاده معانی مختلفی دارد . در علم ستاره شناسی به جسمی که دور جسمی بزرگتر بگردد قمریا ماه گفته می شود . مثلا ماه به دور زمین می چرخد ماه قمر  زمین است !

همچنین اختصاصا به قمر زمین ماه نیز گفته می شود gamarchist.

تاکنون بیشتراز  170 قمر در منظومه شمسي نام‌گذاري شده‌اند ! اما زمین تنها یک قمر دارد که شب ها می بینیم ماه !

قمر زمین یکی از سیاره هایی است که از قدیم الایام نقش زیادی در زندگی بشر داشته است که از جمله ی این تاثیرات می توان بر استفاده از آن برای گاه شماری و تقویم نام برد .تاثیر بر جزرو مد و ایجاد موج ها و به حرکت درآوردن کشتی ها ی بادبانی از تاثیرات دیگر ماه بر زمین است.

قمر مصنوعی یا غیر طبیعی : وقتی . یا هر شی را به منظور تحقیق یا بهره برداری خاصی به گرد کره ای می فرستند می توان به آن شی قمر مصنوعی نام نهاد.

قمر در عقرب :به عبور کره ماه (قمر زمین)از  زمینه ی صورت فلکی کژدم قمر در عقرب گفته می شود . این حالت در هر ماه قمری یکبار اتفاق می افتد برخی اعتقاد دراند در این زمان اتفاقات شومی رخ می دهد البته از لحاظ علمی صحیح نیست.

در دین  روشنگر اسلام  و در کتاب مقدس قرآن (کتاب راهنمای انسانیت و معجزه پیامبر ص)نام سوره ای است پیشنهاد می کنیم این سوره را از اینجا بخوانید یا با صورت خوش بشنوید.

در علم تشبیه و ادبیات از ماه (قمر) بعنوان سمبل زیبایی یاد می شود .

یکی دختری داشت خاقان چو ماه    کجا ماه دارد دو چشم سیاه !

همچنین در مذهب شعیه از حضرت ابوالفضل العباس با لقب قمر بنی هاشم یاد می شود هم اکنون هیئت های زیادی با این نام در ایران در ایام عزاداری به فعالیت می پردازند .

قمر در اینترنت یکی از سایت های معتبر آموزشی و سرگرمی است قمر متعلق به همه است و مطالب آن توسط مردم ایران نوشته می شود  اطلاعات بیشتر ……

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 5,413 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه
  • پدرام

    من غلام قمر غیر غیر هیچ مگو! من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو پیش من جز سخی شمع و شکر هیچ مگو سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو ور از این بی‌خبری رنج مبر هیچ مگو دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو گفتم ای عشق من از چیز دگر می‌ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو من به گوش تو سخن‌های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو گفتم ای دل چه مه‌ست این دل اشارت می‌کرد که نه اندازه توست این بگذر هیچ مگو گفتم این روی فرشته‌ست عجب یا بشر است گفت این غیر فرشته‌ست و بشر هیچ مگو گفتم این چیست بگو زیر و زبر خواهم شد گفت می‌باش چنین زیر و زبر هیچ مگو ای نشسته تو در این خانه پرنقش و خیال خیز از این خانه برو رخت ببر هیچ مگو گفتم ای دل پدری کن نه که این وصف خداست گفت این هست ولی جان پدر هیچ مگو از مولوی

  • پارسا

    سلام بازی کلش اف کلنز داری

  • ممد

    کلش دوس داری خوابیده اینجا میخوای بگو

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>