دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

ساخت حوض در باغچه

آب و باغ و باغچه و سرسبزی چیزی است که همه ی ما انسانها ذاتا به آن علاقمندیم . زندگی آپارتمانی و زندگی در جاهای گران که مجبوریم برای نیم وجب زمین میلیونها تومان خرج کنیم شاید این علاقه به طبیعت و زیبایی را کمی در ما پنهان کند اما در واقع این احساس نمی میرد بلکه تشنه تر می شویم !

داشتن خانه بزرگ با حیاط بزرگ با درختان سرسبز و محیطی دلکش و زیبا برای زندگی علاقه ی بیشتر ماست اما شهرنشینی باعث شده است کمتر کسی از این امکانت بهره مند باشند مگر آنکه خیلی پولدار باشید .

امروز در مجله ی اینترنتی قمر آموزش ساخت یک حوضچه با استفاده از لاستیک را بصورت تصویری و گام به گام آموزش می بینید . لاستیک از این جهت که اگر هم مستاجر بودید(ان شاء ا.. به زودی خانه دار شوید یا اجاره خانه ها بیاید پایین  )  می توانید موقع کوچ اگر صاحبخانه راضی نبود از جا برکنیدش .

همچنین از این حوض برای تزئینات حیاط کودکستان ها ، مسافرخانه های سر راهی ، مراکز تفریحی موقت و.. می توان استفاده کرد.

آموزش ساخت حوض در خانه :

مواد مورد نیاز لاستیک بزرگ یا کوچک 1 عدد

نایلون چند متر برای پوشاندن کف حوض

سنگ و ماسه و سنگ ریزه مقداری

شلینک آب

شما حوضی به شکل زیر خواهید ساخت

ساخت حوض در حیات

1- با استفاده از چاقوی تیز و یا اره لاستیک را از یک طرف  به شکل زیر برش بزنید .زمین را به ارتفاع لاستیک خوابیده بکنید و لاستیک را در چاله قرار بدهید .

ساخت حوض در حیات (3)

2- نایلون را بصورت دولایه یا چند لایه در محیط لاستیک پهن کنید

ساخت حوض در حیات (4)

3- یک سر شیلنگ آب را در وسط حوض تعبیه کنید می توانید برای زیبایی کار سر آن آب پاش ببنید .قسمت های اضافی نایلون را به زیر لاستیک جمع کنید .

ساخت حوض در حیات (5)

4-شیر آب را باز کنید تا حوض پر شود . سپس آب را ببنید چند ساعت صبر کنید سپس به حوض خود برگردید اگر ارتفاع آب کم نشده است تنها دو قدم دیگر مانده است .اگر ارتفاع آب کم شده چک کنید  کجای نایلون سوراخ است ؟!البته در مناطق گرم به مقدار خیلی کم آب تبخیر خواهد شد جدی نگیرید .

ساخت حوض در حیات (6)

5- دور تا دور لبه ی لاستیک سنگ بچینید . این سنگ ها نقش زیادی در زیبای سازی محیط بر عهده خواهد داشت از سنگ های متنوع در طبیعت استفاده کنید سعی نکنید رنگ یا شکل خاصی برای سنگ ها در نظر نگیرید همین ناهماهنگی ها باعث زیبایی خواهند شد .

ساخت حوض در حیات (7)

خسته نباشید حوض شما آماده است ! چند گلدان کنار آن بگذارید بدک نمی شود .

ساخت حوض در حیات (1)
امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید . چند آموزش دیگر از این دست برای قمر خواهم نوشت می توانید نوشته های مرا دنبال کنید .

سیاوش افشار

نگاشته شده توسط سیاوش افشار جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 13 مقاله ی منتشر شده دارند
سیاوش افشار درباره خودش چنین می گوید : ساکن کردستان هستم دانشجوی کشاورزی گه گاهی در خدمتتان هستم و درباره علاقمندی هایم می نویسم شاید برای شما هم مفید باشد .

تا این لحظه به جز شما 44,273 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۴۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>