دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

به محض سوار شدن به ماشین کولر را روشن نکنید !

امروز مطلبی را در اینترنت مطالعه کردم که برایم خیلی جالب و البته بیشترتکان دهنده بود . بر اساس ضرب المثل چینی که می گوید وقتی کسی نکته مفیدی را به شما آموزش داد که شما فکر کردید انتشار این نکته به نفع دیگران هم باشد شما اخلاقا باید این نکته را با دیگران به اشتراک بگذارید ، بر آن شدم که این موضوع را با شما به اشتراک بگذارم .

این روزها گرمای هوا بیداد می کند . اکثر مناطق کشور از گرمای هوای این فصل از سال بی نصیب نبوده اند و خبرهایی مبنی بر دمای بالای هوا را در بخش های مختلف خبری از رسانه های شنیده ایم . خب مسلما برای ماشینی که چند دقیقه تا یک ساعت زیر تابش نور آفتاب بوده است ، راننده ی آن هنگام سوار شدن نخستین کاری که می کند روشن کردن کولر خودرو است . برای ما که در جنوب زندگی می کنیم و گرمای هوا را صدچندان احساس می کنیم پنج دقیقه اول روشن شدن ماشین را به خنک شدن ماشین اختصاص داده و سپس قصد جابجایی می کنیم .

اما آیا می دانید که این روش موجب ابتلا به سرطان می شود ؟؟؟!!!!
داشبورد ماشین ، روکش صندلی ها ، کولر ماشین گاز بنزن از خود منتشر می کنند . حتما شما هم مثل من وقتی در ماشین  نشسته اید بویی مثل پلاستیک را احساس کرده اید . این بو مربوط به نو بودن وسایل داخلی ماشین نیست . این بوی پلاستیک مانند در واقع همان گاز سمی بنزن است که در فضای داخلی ماشین منتشر شده است . استشمام این گار موجب کم شدن گلبول های سفید خن و در نتیجه موجب ابتلا به سرطان خون می گردد که در کودکان خطر جدی تر است . همچنین این گاز سمی سرطان مغز استخوان را هم به همراه دارد .

میزان بنزن در یک خوردوی بسته 200 تا 400 میلی گرم است . حال اگر این خودرو در زیر تابش مستقیم آفتاب باشد این میزان به 2000 تا 4000 میلی گرم می رسد و این در صورتی است که میزان نرمال این گاز باید 50 باشد .

کولر ماشین

پس این نکته را جدی بگیریم که موقع سوار شدن به ماشین ابتدا شیشه ها را پایین بکشیم تا هوای سمی داخل ماشین به بیرون رانده شود ، سپس کولر ماشین را روشن کنیم و از مطبوعی هوای ماشین لذت ببریم .
همیشه گفته اند و گفته ایم که پیشگیری بهتر از درمان است . این نکته های به ظاهر ساده را برای داشتن جسمی سالم و لذت بردن از زندگی در کنار خانواده جدی بگیریم .

 

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 844 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>