دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

بازی هایی آسان برای هوش افزایی

بازی هایی آسان برای هوش افزایی
بازی های خوب برای بچه هادر عصر حاضر مسئله ای که قابل توجه همه می باشد این است که سبک بازی های فرزندان ما نسبت به گذشته تغییرات چشمگیری داشته و در کنار تغییر سبک بازی ها ، فشارهای محیط پیرامونی، بیماری های جسمی و روانی و مسایل خانوادگی نیز تغییرات اساسی داشته است از این رو می بینیم که کودکان برخلاف اینکه نسبت به گذشته از توانمندی های بالاتری برخوردارند اما از طرف دیگر در حیطه هایی دیگر چون توجه و حافظه دچار کمبودهایی شده اند. در سالهای اخیر به دلیل مشکلات حاصل از تغییر بازی های کودکان نسبت به گذشته و همچنین ارایه نظرات در حیطه ی بازی درمانی ، متخصصان کشورهای مختلف به تغییر سبک بازی ها و رواج بازی های جدید که در واقع همان بازی های سنتی گذشتگان ما هستند پرداخته اند. یک نمونه از این بازی ها را که برای مهارتهای حرکتی مفید است می آوریم:
برای کودکان شش سال و پایین تر
نام بازی:حلقه ی انسانی
تعداد:یک نفر یا دو نفر
انداختن توپ به سبد به همراه پدر یکی از بهترین و زیباترین لحظه های دوران کودکی برای کودکانی است که این تجربه را داشته باشند.اما برای بازی کردن با توپ بیشتر از یک راه وجود دارد.این بازی را می توانید با کودکان و در داخل خانه در صورت بارانی بودن هوا انجام دهید.
وسایل مورد نیاز: روزنامه، “توپ سبک ” مانند روزنامه مچاله شده
نحوه اجرا:
یک روزنامه پهن کنید تا نشان دهنده نقطه ی پدتاب باشد و یک حلقه بسکتبال با حلقه کردن دستها درست کنید.از بازیکن بخواهید که توپ را از نقطه ی پرتاب به حلقه بیاندازد.
به آرامی در اتاق جا به جا شوید تا کودک شما از تمام زوایا پرتاب کند ( این کار تمرین استفاده از چشم برای بررسی پیرامون می باشد ).
البته ممکن است گاهی توپ ” پرتاب های خطا ” به شما بخورد ، اما هیچ کس نگفته است که پدر یا مادر بودن خالی از خطرهای شغلی است! برای کم کردن خطر بازیکنان را تشویق کنید که توپ را آرام پرتاب کنند . اگر پرتاب کننده ماهر نیست ، او همچنان می تواند در پرتاب موفق باشد اگر که حلقه ی انسانی به گونه ای هوشمند باشد که سریعا به طرف توپ حرکت کند و باعث شود که او یک پرتاب “بی نقص” داشته باشد.
متغیر: اگر شما دامن بلند یا گشاد پوشیده اید می توانید از آن به عنوان حلقه استفاده کنید. دیگر چیزهایی که می توان از آن به عنوان حلقه استفاده کرد شامل موارد زیر است: به دست گرفتن یک سبد ، سطل آشغال و…
• نکته ی آموزشی : این بازی یک فرصت است که کودکان همکاری چشمی _ دستی خود را تمرین کنند ، اما این بازی یک مزیت دیگر را هم دارد ، در این نوع از بازی بسکتبال ، هم پرتاب کننده و هم سبد می توانند در فعالیت باشند .

نگاشته شده توسط sarin جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 1 مقاله ی منتشر شده دارند
sarin درباره خودش چنین می گوید :

تا این لحظه به جز شما 1,849 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه
  • فاطمه فاطمه

    بسیار مفید و کاربردی است برای من که سر و کارم با کودکان هفت و هشت ساله است بسیار عالی بود . منتظر مطالب آموزشی ناب تر از شما هستیم و حضور شما را در مجله ی قمر به فال نیک میگیرم . بیشترین فایده ی این بازی علاوه بر تقویت قوای چشمی کودک وابستگی و احساس تعلق خاطر یک کودک به مجموعه ی خانواده ی باشد . بچه ها و بخصوص دختربچه ها به بازی کردن با پدر بسیار علاقمندند . با آرزوی موفقیت برای شما

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>