دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

صحنه سازی های حرفه ای در عکاسی

آیا می دانید زیباترین تصاویری که از طبیعت دیده اید و از تماشای آن ها لذت فراوان برده اید به صورت واقعی وجود ندارند ؟؟ شاید خیلی وقت ها با خود گفته باشید که این گونه صحنه ها نقاشی بیش نیست . اما واقعیت چیزی دیگری است . پشت پرده ی همه ی این عکس های جالب تلاش و زحمت متخصصینی است که یک سال از زندگیشان را فقط با ثبت یک تا دو عکس حرفه ای شان می گذرانند . در واقع هزینه ی حاصل شده از فروش این گونه عکس ها بسیار بالاست . ما در این پست از سایت قمر برای شما چند تصویر حرفه ای با صحنه سازی های حرفه ای تر را آماده کرده ایم که تماشای آن ها هم باعث حیرت و تعجب شما می گردد و هم شما را با این نوع از عکاسی آشنا می کند . به عنوان مثال به تصویر زیر با دقت نگاه کنید .

صحنه سازی در عکاسی

چه تصویری دل انگیز تر و زیباتر از این تصویر دیده اید ؟ حتما شما هم دلتان می خواهد فرصتی پیش می امد و به این جزیزه دوست داشتنی با نخ های قامت خمیده ی کنار آب سفر کرده و برای لحظاتی روی ماسه های نرم بنشینید و به زندگیتان فکر کنید .

اما این تصویر فقط یک صحنه سازی است . باور ندارید ؟؟؟ بقیه تصاویر را ببینید …

صحنه سازی در عکاسی (1)

صحنه سازی در عکاسی (2)

مشاهده کردید که چقدر عوامل مختلف در انداختن و ثبت این عکس دخیل هستند ؟ هدف ما فقط یاداوری این نکته است که دیگر با یک نگاه ساده انداختن به این گونه عکس ها از کنار آن ها رد نشویم . لحظه ای به پشت صحنه های این عکس ها فکر کنیم .

بقیه تصاویر را در ادامه مشاهده کنید .

صحنه سازی در عکاسی (3)

بی شک اینجا قطب است . صخره های یخی شما را به آن سرزمین های دور برد . اما راهی نیست . خیلی نزدیک است . اینجا یک صحنه ی دست ساز بشر داخل یک استودیوی عکاسی است . باور ندارید ؟ بقیه عکس ها را تماشا کنید …

صحنه سازی در عکاسی (4)

صحنه سازی در عکاسی (5)

واقعا حیرت آور است انسان و خلاقیت هایش . اما کیست  به توانمندی و خلاق بودن کسی که این صحنه ها را به صورت واقعی خلق کرده است ؟

صحنه سازی در عکاسی (6)

اینجا کجاست ؟ سطح ماه ؟ زمین هم با رنگ های قشنگش می درخشد . فکرتان را خیلی بسط ندهید . بیایید به یک استودیوی عکاسی برویم و پشت صحنه را ببینیم .

صحنه سازی در عکاسی (7)

و این هم نورپردازی های حرفه ای برای ثبت این عکس

صحنه سازی در عکاسی (8)

و اکنون نوبت تصویر یک گردباد وحشتناک است .

صحنه سازی در عکاسی (9)

دیدن بلایای طبیعی در هر انسانی هراس می اندازد و اولین چیزی که به ذهن می آورد این نکته است که خدا نکند روزی این بلا بر سر ما بیاید . ساختن پشت صحنه برای این عکس حرفه ای ماه ها کار و تلاش می خواهد . پشت صحنه را تماشا کنید.

صحنه سازی در عکاسی (10)

پنبه ها طوری در کنار هم قرار گرفته اند که یک گردباد سهمگین را تداعی کنند .

صحنه سازی در عکاسی (11)

و ایجاد گرد و خاک مصنوعی برای طبیعی تر جلوه دادن صحنه ی عکاسی .

صحنه سازی در عکاسی (12)

صحنه ی این اتشفشان یک صحنه ی بسیار طبیعی است که نشان از زحمت عوامل دست اندرکار طراحی صحنه برای ثبت یک عکس حرفه ای و البته مصنوعی است .

صحنه سازی در عکاسی (13)

این هم تصویر پشت صحنه ی این عکس .

چند تصویر دیگر را بدون شرح در ادامه مشاهده کنید .

صحنه سازی در عکاسی (14)

صحنه سازی در عکاسی (15)

صحنه سازی در عکاسی (16)

صحنه سازی در عکاسی (17)

صحنه سازی در عکاسی (18)

 

 

نویسنده : فاطمه

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>