دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش ساخت چند سایت در یک هاست

ساخت چند سایت در یک هاست

از مجموعه آموزش های ساده و روان طراحی و ساخت وبسایت در خدمت شما هستیم . در مقالات قبلی درباره نحوه  خرید هاست و دامین سخن گفتیم .در این مقاله قصد داریم به سوال خیلی از کاربران عزیز در خصوص تعداد سایت هایی که می شود در یک هاستینگ داشت بحث کنیم .

سوالات کاربران این بود است :

آیا می توانم در یک هاست دو سایت مستقل بسازم ؟

من قصد ساخت چند سایت مستقل دارم باید چند هاست خرید کنم ؟

مفهوم  Addon Domains  چیست ؟ چندAddon Domains   می توانم داشته باشم ؟

مفهوم Sub domains  ساب دامین چیست ؟

مفهوم Parked Domains  چیست و چند پارک دامین می توانم داشته باشم ؟

جواب سوالات را به تفکیک بیان می کنیم .

پاسخ سوال : آیا می توانم در یک هاست دو سایت مستقل بسازم ؟

امکان ساخت چند سایت مستقل در یک هاست وجود دارد به شرطی که سرویس دهنده اجازه بدهد معمولا بیشتر هاست ها حداقل اجازه ی ساخت دو سایت مستقل در یک هاست را می دهند .

برای ساخت سایت مستقل در یک هاست باید از گزینه ی Addon Domains  در پنل مدیریت هاست استفاده کنید و آن به این صورت است که ابتدا باید dns دامین جدید(باید دامین مستقل و جدیدی ثبت کنید) را به دی ان اس سرورهای هاست فعلی تنظیم کنید  و در پنل مدیریت هاست (سی پنل یا دایرکت ادمین)به قسمت Addon Domains  مراجعه کنید و با وارد کرد دامین جدید که دی ان اس هایش ست شده (add)  یک پوشه ی جدید به نام دامینی که اد کردید در قسمت www هاست شما اضافه می شود باید سیستم مدیریت محتوای جدید را در این پوشه آپلود کنید و به همین راحتی یک سایت مستقل جدید خواهید داشت .

پاسخ سوال : من قصد ساخت چند سایت مستقل دارم باید چند هاست خرید کنم ؟و مفهوم  Addon Domains  چیست ؟ چند   می توانم داشته باشم ؟

ادان دامین تعداد دامین های اضافه ای است که یک مشتری بجز دامین اصلی هاست  می تواند در یک بسته ی هاستینگ داشته باشد .

قبل از خرید هاست به مشخصات پلن مورد تقاضا دقت کنید  . در بعضی پلن ها امکان ساخت چند سایت مستقل در یک هاست وجود ندارد این تعداد از روی تعداد امکان Addon Domains    های یک پنل بیان می شود .مثلا تصویر زیر تصویری از پلن های یکی از قدرمتند ترین شرکت های هاستینگ در کشور (نت افزار )  می باشد همانطور که مشاهده می کنید بر حسب نوع پلن و قیمت میزان Addon Domains   ها حتی نامحدود نیز می شود !یعنی هر چقدر که دارنده ی سرویس بخواهد با توجه به محدودیت بازدید می تواند سایت جدید ایجاد کند.

 برای مشاهده ی تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید

مشخصات بهترین هاست

 

پاسخ : مفهوم Sub domains  ساب دامین چیست ؟

ساب دومین زیر مجموعه ی  دامین اصلی سایت است مثلا

gamar.ir    دامین اصلی مجله ی اینترنتی قمر است

image.gamar.ir   می تواند یک سابدامین برای قمر باشد

shop.gamar.ir   نیز می تواند سایدامین دیگری برای قمر باشد

در هر سابدامین می توان سایت مستقلی ایجاد کرد تفاوت آن با ادوان دامین در این است که   سابدامین  از لحاظ آدرس مثل یک وبلاگ می ماند و همیشه اسم دامین اصلی را یدک می کشد اما ادان دامین مستقل است .

مثلا سایت گوگل نیز چندین سابدامین دارد

image.google.com

maps.google.com

از سابدومین های معروف گوگل هستند

در واقع اگر ماهیت سایتی که می خواهید درست کنید به کلی با ماهیت سایت اصلی تفاوت داشته باشد بهتر است یک سایت مستقلی ایجاد کنید .و گرنه می توانید از سابدامین استفاده کنید مثلا تا آنجا که ماهیت کار شرکت گوگل جستجو است از سابدومین استفاده کرده اما وقتی موضع ایمیل و پیام رسانی می شود دامین دیگری به نام gmail.com    برای خودش اختیار کرده است.

پاسخ به مفهوم Parked Domains  چیست و چند پارک دامین می توانم داشته باشم ؟

پارک دامین یعنی دامین پارک شده     وقتی است که چند دامین  به یک سایت منتهی بشود .

مثلا سایت gamar.ir   سایت مستقلی است که تایپ عبارت   gamar.ir   به این صفحه منتقل می شوید حال اگر با تایپ    عبارت nagin.ir   هم به این صفحه منتقل بشوید می گویند دامین نگین رو دامین قمر پارک شده  .

البته می توان دامین پارک شده را به آدرس دلخواه فرستاد که به آن ری دایرکت  می گویند .

موفق باشید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به یکی از شرکت های هاستینگ معتبر مثل نت افزار مراجعه فرمایید

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 3,531 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۷ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>