دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

هاست چیست ؟تعریف هاست به زبان ساده

هاست چیست ؟هاست به زبان ساده

به زبان ساده  و روان  : شما اطلاعات ذخیره شده ای در کامپیوتر شخصی خود دارید مانند عکس ها و فیلم ی شخصی  هیچ کس به جز شما به این اطلاعات دسترسی ندارد مگر آنکه بیاید کامپیوتر شما را روشن کند و بنشیند پشت میز کامیپوتر شما . حال یک سری از این عکس ها و فیلم ها و مطالب و… را مایل هستید همه ببینند در این صورت شما باید مقداری فضا(hard) در یک کامپیوتری که دائما روشن است و همیشه به اینترنت پر سرعت متصل است و در محلی امن و مناسب نگهداری می شود  اجاره کنید  و اطلاعات خودتان را با استفاده از یک روش به معرض دید همه بگذارید .در این صورت به شما یک وبمستر می گویند .به فضایی که از کامپیوتری قدرتمند متصل به شبکه ی اینترنت اجاره کرده اید هاست (میزبان)می گویند . به کسانی که مقدار فضایی را به شما اجاره داده اند شرکت هاستینگ می گویند . به روشی که مطالب را منتشر می کنید پروتکل وب می گویند .به محلی که کامیپوتر اجاره شده ی شما در آن نگهداری می شود دیتا سنتر می گویند .

شرکت های هاستینگ معمولا یک سری کامپیوتر قدرتمند را که وظیفه ی میزبانی( هاستینگ) و سرویس دهی (سرور =سرویس دهنده) را خواهند داشت اجاره و یا خرید می کنند و آنها را در یک محلی امن که کسانی دائما به وضعیت آنها رسیدگی میکنند نگه داری می کنند (دیتا سنتر= مرکز داده ) دیتا سنتر باید در کشوری باشد که اینترنت بسیار  پرسرعت دارد و ازلحاظ سیاسی و .ی قدرتمند است و احتمال جنگ و ازبین رفتن سرور ها در آن کم است پس از اینکه این شرایط تامین شد شرکت های هاستینگ اقدام به اجاره  دادن فضای هارد دیسک سرور های خود می کنند (میزبانی وب اشتراکی که دها نفر ازفضای یک کامپیوتر استفاده می کنند)و یا سروری را  اختصاصا در  اختیار یک فرد متقاضی قرار می دهند (سرور اختصاصی مخصوص یک فرد ) و یا با استفاده از نرم افزارهایی خاص  بسته ی جدید هاستینگ به نام  سرور مجازی ایجاد می کنند و آن را ارزانتر از سرور اختصاصی به فروش می رسانند (بر روی یک کامپیوتر شرایطی را بوجود می آورند تا چند نفر که از آن بطور مشترک استفاده می کنند احساس کنند سرور فقط مال خودشان است ).

شاید می پرسید شما باید از کدام استفاده کنید ؟برای شروع مثل میلیونها نفر دیگر باید از کم هزینه ترین سرویس یعنی میزبانی وب اشتراک استفاده کنید  که معمولا سالیانه مبلغ زیر 30هزار تومان بابت اجاره آن  می پردازید .بعدها که بازدید وبسایت شما به بیشتر از چند هزار نفر در روز رسید و شرکت های هاستبنگ به شما گفتند سایت شما بیش از حد معمول از کامپیوتر اشتراکی استفاده می کند و موجب کند شدن آن می شود  می توانید سرویس های دیگر را بخرید .

قصد ایجاد سایت دارید ؟ این مطلب را بخوانید

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 5,824 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۴ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>