دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
همه چیز به سمتی می رود که سا...
بطور خیلی خلاصه و ساده برای ...
بستگی به اینکه چه هدفی را دن...
سایت چیست ؟\r\n\r\nشما با استفاده...
سلام دوستان گلم امروز آموزش...
سرویس خودرو

آموزش ساخت سبد با طناب

طناب هایی که از الیاف ساخته شده اند بر خلاف طناب های پلاستیکی خیلی انعطاف پذیرند و قابلیت شکل دادن و شکل گیری دارند . در این پست از سایت قمر دوست داریم که آموزش ساخت یک سبد زیبا با همین طناب های الیافی را به شما آموزش دهیم که اگر قصد ساختن آن را کنید و آن را بسازید در جلوی چشم دیگران یک هنرمند فوق العاده جلوه خواهید کرد .

ابتدا سر طناب رو روی یک شعله ی کوچک مثل شمع بگیرید تا جلوی رشته رشته شدن آن را هنگام کار کردن بگیرید . سپس از همان ابتدا شروع به جمع کردن و کنار هم گذاشتن طناب به صورت دایره های  مارپیچ منظم کنید .

 

ساخت سبد با طناب (2)

برای باز نشدن طناب بهتر است از چسب استفاده کنید . اگر چه از همان ابتدا می توان به جای چسب از دوخت هم استفاده کنید که روش انجام این کار در زیر همین مطلب آمده است .

ساخت سبد با طناب (1)

کار پیچیدن دایره ای شکل و منظم طناب را تا آن جا که دوست دارید ته سبدتان آن قدر بزرگ یا کوچک باشد ادامه دهید .

ساخت سبد با طناب (3)

از این مرحله به بعد کم کم باید طناب را به صورت دایره هایی روی دایره های قبلی بچسبانید .

ساخت سبد با طناب (4)

به این مرحله از کار که می رسید متوجه می شوید که دیگر چسب جواب نمی دهد و ظرافت آنچنانی ندارد . پس از این کار دوختن را آغاز کنید . بسته به رنگ طنابی که دارید برای زیباتر شدن سبدتان از رنگ های تند و نخ های الیافی همجنس که بیشتر در بافتن تورهای ماهیگیری یا در کفاشی ها کاربرد دارد استفاده کنید .

ساخت سبد با طناب (5)

نخ را در سوزن کرده و سر نخ را گره بزنید . سوزن را از طناب زیرین عبور داده و به صورت منظم و در کنار هم دوخت های دایره ای شکل روی طناب ایجاد کنید . در هر دوخت باید طناب را به طناب زیرین وصل کنید .

ساخت سبد با طناب (6)

پس از این کار نقش هایی ببسیار زیبا با نخ رنگی الیافی روی طناب ایجاد کرده اید .

ساخت سبد با طناب (8)

این کار را تا وقتی که دوست دارید سبدتان شکل خاصی به خود بگیرد را ادامه دهید .  ممکن است شما دوست داشته باشید که سبد شما سرگشاد باشد . پس در هر مرحله طناب ها را باید بازتر روی هم بگذارید و چسب بزنید . اگر دوست دارید که مثل این سبد دهانه تنگ داشته باشید باید دایره های طنابی منظم را به صورت کوچک تر در مرحله های بالاتر کنار هم بگذارید . در آخر سر طناب را به داخل سبد چسب بزنید .

ساخت سبد با طناب (9)

این سبدی که اماده شده است را برای تزیین خانه و دکوراسیون منزلتان استفاده کنید .

ساخت سبد با طناب

امیدوارم از ایده ی امروز ما لذت برده باشید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 14,659 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>