دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش ساخت سبد با طناب

طناب هایی که از الیاف ساخته شده اند بر خلاف طناب های پلاستیکی خیلی انعطاف پذیرند و قابلیت شکل دادن و شکل گیری دارند . در این پست از سایت قمر دوست داریم که آموزش ساخت یک سبد زیبا با همین طناب های الیافی را به شما آموزش دهیم که اگر قصد ساختن آن را کنید و آن را بسازید در جلوی چشم دیگران یک هنرمند فوق العاده جلوه خواهید کرد .

ابتدا سر طناب رو روی یک شعله ی کوچک مثل شمع بگیرید تا جلوی رشته رشته شدن آن را هنگام کار کردن بگیرید . سپس از همان ابتدا شروع به جمع کردن و کنار هم گذاشتن طناب به صورت دایره های  مارپیچ منظم کنید .

 

ساخت سبد با طناب (2)

برای باز نشدن طناب بهتر است از چسب استفاده کنید . اگر چه از همان ابتدا می توان به جای چسب از دوخت هم استفاده کنید که روش انجام این کار در زیر همین مطلب آمده است .

ساخت سبد با طناب (1)

کار پیچیدن دایره ای شکل و منظم طناب را تا آن جا که دوست دارید ته سبدتان آن قدر بزرگ یا کوچک باشد ادامه دهید .

ساخت سبد با طناب (3)

از این مرحله به بعد کم کم باید طناب را به صورت دایره هایی روی دایره های قبلی بچسبانید .

ساخت سبد با طناب (4)

به این مرحله از کار که می رسید متوجه می شوید که دیگر چسب جواب نمی دهد و ظرافت آنچنانی ندارد . پس از این کار دوختن را آغاز کنید . بسته به رنگ طنابی که دارید برای زیباتر شدن سبدتان از رنگ های تند و نخ های الیافی همجنس که بیشتر در بافتن تورهای ماهیگیری یا در کفاشی ها کاربرد دارد استفاده کنید .

ساخت سبد با طناب (5)

نخ را در سوزن کرده و سر نخ را گره بزنید . سوزن را از طناب زیرین عبور داده و به صورت منظم و در کنار هم دوخت های دایره ای شکل روی طناب ایجاد کنید . در هر دوخت باید طناب را به طناب زیرین وصل کنید .

ساخت سبد با طناب (6)

پس از این کار نقش هایی ببسیار زیبا با نخ رنگی الیافی روی طناب ایجاد کرده اید .

ساخت سبد با طناب (8)

این کار را تا وقتی که دوست دارید سبدتان شکل خاصی به خود بگیرد را ادامه دهید .  ممکن است شما دوست داشته باشید که سبد شما سرگشاد باشد . پس در هر مرحله طناب ها را باید بازتر روی هم بگذارید و چسب بزنید . اگر دوست دارید که مثل این سبد دهانه تنگ داشته باشید باید دایره های طنابی منظم را به صورت کوچک تر در مرحله های بالاتر کنار هم بگذارید . در آخر سر طناب را به داخل سبد چسب بزنید .

ساخت سبد با طناب (9)

این سبدی که اماده شده است را برای تزیین خانه و دکوراسیون منزلتان استفاده کنید .

ساخت سبد با طناب

امیدوارم از ایده ی امروز ما لذت برده باشید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 17,273 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>