دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

فرهنگ غرب پدر ما را در می آورد !

وقتی اولین قدم های زندگی را بر می داریم و آرام آرام حرف زدن  غذا خوردن راه رفتن  لباس پوشیدن و…. را یاد می گیریم هرگز نمی دانیم این هایی که یاد می گیریم سابقه در تاریخ ما دارد تاریخی بس طولانی  گذشتگان را دست کم نگیریم آنها مدت های زیادی روی این زمین زندگی کردند از زمانی که نام ایران “آریانا وی دی هو ” یعنی سرزمین اشراف و نجیب زادگان بود تا اکنون که نام جهان سوم را بر خود نهادیم فرهنگ داریم و تاریخ .

مسئله اینجاست در اثر مشاهده ی تبلغات و رفتارهای هنرپیشه ها در فیلم ها و… رفته رفته رفتارمان عوض می شود ! نوع لباس پوشیدن نوع غذا و ……..

لطفا صادقانه و بدون هیچ جانب داری به سوال زیر پاسخ دهید ؟

در بحث خوراک آیا در تاریخ ما از روغن آفتابگردان استفاده می کردند یا از روغن هایی مثل روغن زیتون ! الان وضع چگونه است ؟چرا همه ی ما عادت کردیم از روغن های با کلسترول بالا استفاده کنیم ؟!

آیا فکر نمی کنید بهتر بود در این مورد به شکل پیشینیان از همان روغن زیتون خودمان استفاده می کردیم ؟!

سوسیس و کالباس و همبرگر ؟! چرا اینها مد شدند و ما زود قبول کردبم از انها استفاده کنیم ؟ حتی الان که سرطان زا بودن آنها ثابت شده باز استفاده می کنیم ؟!فکر می کنیم ساندویج فقط همین ها  سال قبل در سفری که به منطقه کردستان و ارومیه داشتم در اطراف فروشگاه ها و خیابان ها به جای ساندویج با سوسیس و کالباس و همبرگر ساندویج سیب زمینی کباب شده در زغال و تخم مرغ می فروختند اولش زیاد برام جالب نبود بخرم ولی یکی از دوستان که قبلا خورده بود اسرار کرد ما هم خوردیم و نمردیم باور کنید خیلی خوشمزه تر از ساندویج های شهر ما بود .

در بحث لباس چقدر زود عادت کردیم شلوارهای تنگ بپوشیم بعدها گفتند پوشیدن شلوارهای تنگ برای مردها  مضر است و باعث اختلال در کارکرد اندام تناسلی می گردد پس هرگز برای پسر بچه های خود شلوار خیلی تنگ نپوشانید (گرمای زیاد باعث اختلال در کار بیضه ها می گردد )

رسیدن به آرامش

مسائل دینی را جدی بگیریم ! تبلغ پشت تبلغ آیا کسی در فیلم های ایرانی نماز می خواند ؟!آیا شدت پیشرفت های بشر و مسائل گوناگون انسانی و اجتماعی و فناوری و… باعث نشده فلسفه ی زندگی را از دست بدهیم ! متاسفانه در هیاهوی این پیشرفت ها فیزیکی مسائل احساسی و ماواریی را فراموش می کنیم اینجاست که آرامش نداریم اینجاست که فراموش می کنیم فقط می توانیم50 سال عمر مفید داشته باشیم !(توانایی انجام کار و تغییر در خود و بیرون ) . درک درستی از اسلام نداریم مسائل خرافی و آیین های قومی را جزئی از اسلام می دانیم و خود نظریه پرداز اسلام می شویم ! بدون آنکه در معنی آیات قرآن بیندیشیم !    أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ    تنها با یاد خداست که دلها آرام می شود !

 

پیشرفت بسیار خوب است دین اسلام عامل پیشرفت است ولی ما چرا عقب ماندیم ؟! زمانی در عربستان فرزندان دختر را کشته و یا زنده زنده دفن می کردند ! تعداد 2 یا 3 نفر در کل عربستان با سواد بودند ! فرهنگ صفر اقتصاد صفر انسانیت صفر اما بعد از اسلام همه چیز فرق کرد وقتی اسلام وارد ایران شد از دانش و سواد در ایران حمایت کرد .اما اکنون ما دنباله رو غربی ها شده ایم انگار نه انگار ما ایرانی ها سرآمد بودیم ! مسولین باید به امر توجه جدید بکنند چرا ما عقب ماندیم !

 

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 1,534 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>