دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش کوک زنجیره ای در گلدوزی و روبان دوزی

اگر ابتدای کار خیاطی شماست باید برخی از مهارت ها را یاد بگیرید . یکی از این مهارتها انواع کوک هاست  و یکی از پرکاربردترین کوکها کوک زنجیره ای است . از این نوع کوک برای دور دوزی طرح های روی پارچه استفاده می شود . مثلا اگر طرحی برای بالش فرزندتان در نظر دارید بیشترین کاربرد برای گلدوزی کردن آن کوک زنجیزه ای زد در اطراف کار است . این نوع از کوک هم درشت است و جلوه ی زیبایی دار و هم ضخامت ندارد که باعث اذیت و آزار و ریش کردن بدن شود مخصوصا اگر برای کودکان از آن ها استفاده می کنید .

روش کار :

نخ را از زیر پارچه به سمت روی کار با سوزن هدایت کنید . نخ را دور دست حلقه کنید و سوزن را روی ان بیاورید . در واقع نخ را به سمت مخالف حرکت سوزن روی پارچه باید هدایت کنید . سوزن را از محلی که روی پارچه درآورده اید فرو کنید و از فصله ی یک تا دو میلی متری همان نقطه دربیاورید .

آموزش کوک زنجیری

هنگامی که نخ و سوزن را می کشید دوختی مثل دوخت زیر حاصل می شود .

آموزش کوک زنجیری (1)

برای کوک های بعدی هم به همین ترتیب عمل می کنید . اگر قصد بستن کوک را دارید نخ را از پشت نخ زنجیر به زیر پارچه بکشید و سر ان را گره بزنید . کوک زنجیزی این ویزگی را دارد که به راحتی بعد از قطع کردن نخ با کشیدن نخ باز می شود .

آموزش کوک زنجیری (2)

منتظر معرفی دیگر کوک های خیاطی در مجله قمر باشید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 24,900 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۹ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>