دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش کوک نقطه ای برای گلدوزی و روبان دوزی

در مجله اینترنتی قمر سعی داریم که شما را با انواع کوک ها و دوخت ها به وسیله ی سوزن و نخ اشنا کنیم . یکی از انواع کوک ها کوک های نقطه ای هستند که در روبان دوزی و گلدوزی کاربرد فراوان دارد . این نوع از کوک برخلاف ترکیب پیچیده ومشکلی که دارد خیلی ساده ایجاد می شود . در ادامه روش ساده ی کوک نقطه ای را مشاهده کنید .

تزیینات آشپزخانه (14)

پارچه ی مناسب مورد نظر را انتخاب کنید . نخ را به صورت رشته ای یک لا تا چند لا در سوزن بگذارید . این که یک لا یا چند لا انتخاب کنید بستگی به اندازه ی کوکی نقطه ای که قصد ساختن ان را دارید ، دارد . می توانید از نخ های ضخیم برای کوک های درشت تراستفاده کنید .

سوزن را از زیر پارچه کار به طرف رو عبور دهید . نخ را چند دور به دور سوزن بچرخانید .باز هم میزان چرخاندن نخ به دور سوزن بستگی به اندازه نقطه نخی دارد که شما قصد دوختش را دارید . نخ را مجددا از تار و پود نزدیک به محل عبور نخ به زیر کار هدایت کنید . سوزن و نخ را بکشید . به این ترتیب یک کوک نقطه ای زیبا ایجاد کرده اید .

آموزش کوک نقطه ای (1)

بیشترین کاربردی که این نوع از کوک دارد برای روبان دوزی هاست . خانم هایی که روبان دوزی و گلدوزی میکنند حتما بیشترین استفاده از این نوع کوک را در هنرهای دستی خود دارند . کاربرد دیگر این نوع از کوک ها برای جدا کردن لباس های دوقلوهایی است که مثل هم می گوشند . معمولا مادران برای جدا کردن لباس های دوقلوهای همجنس از این نوع کوک با نخ های رنگی متفاوت در بعضی از جاهای لباس نوزادان استفاده می کنند .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 9,949 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>