دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

درمان سرماخوردگی با مواد طبیعی

درمان سرماخوردگی با مواد طبیعی

سرماخوردگی یک بیماری عادی در زندگی ما محسوب می شود که ممکن است هر سال چند بار به آن مبتلا شویم. بروز سرماخوردگی با علائمی مانند گلودرد،آبریزش بینی،سردرد،بدن درد و در بعضی افراد با درد  گوش ها همراه است.

بسیاری از ما به محض اینکه احساس سرماخوردگی می کنیم به سراغ دارو رفته ، خوددرمانی را آغاز می کنیم یا به پزشک مراجعه می کنیم.

در مورد این بیماری به واقع می توانیم خود پزشک خود باشیم و علائم بیماری را کاهش داده و آن را درمان کنیم.اما نه با استفاده از انواع داروها بلکه با استفاده از مواد طبیعی.

استفاده از قرص،شربت و تزریقات برای درمان سرماخوردگی باعث می شود که مقاومت بدن در مقابل این بیماری کاهش یافته و بدن برای مبارزه با آن وابسته به دارو شود.

پس زمانی که اولین علائم سرماخوردگی را احساس کردید،به جای داروها به سراغ موادی بروید که طبیعت در اختیار شما گذاشته است.

اولین درمان نوشیدن یک فنجان شربت عسل و آبلیمواست. تا زمانی که علائم سرماخوردگی وجود دارد هر روز از این شربت استفاده نمائید.

یکی از موثرترین درمان های دیگر مصرف شربت شلغم است. با چاقو به صورت مدور قسمت بالای شلغم (خام)را بریده و داخل آن را خالی کنید تا حفره ای درون شلغم ایجاد شود.سپس یک قاشق عسل درون آن ریخته درب شلغم که قبلاً جدا کردید بر روی آن قرار دهید و بعد از چند ساعت شربت داخل شلغم را بنوشید.مصرف این شربت تاثیر بسیار زیادی در درمان گلودرد و ناراحتی های سرماخوردگی دارد.

درمان مناسب دیگر برای این بیماری،مصرف سوپ با سبزیجات فراوان است.

ماده ی شفابخش دیگری که هرگز نباید از آن صرف نظر کرد سیر است که از گیاهان ضد باکتری و ضد ویروس نیرومند است.سیر را به صورت قطعات ریز ببرید و آن را مانند قرص ببلعید و به همراهش آب بنوشید.با این روش از بوی بد سیر در دهانتان در امان خواهید بود.

استراحت کردن در طول مدت بیماری،نوشیدن زیاد مایعات ،مصرف پیاز به صورت خام یا پخته ، بخور دادن مداوم و مصرف زیاد مرکبات از موارد دیگری هستند که در کاهش ناراحتی های ناشی از سرماخوردگی مفید هستند.

 

goleroz

نگاشته شده توسط goleroz جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 4 مقاله ی منتشر شده دارند
goleroz درباره خودش چنین می گوید :

تا این لحظه به جز شما 6,834 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>