دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

برای ساخت یک وبسایت به چه چیزی نیاز است ؟

بطور خیلی خلاصه و ساده برای ساخت یک سایت باید موارد زیر وجود داشته باشد :

  1. دامنه
  2. هاستینگ
  3. نرم افزار مدیریت محتوا (cms) یا قالب ها و کد های نوشته شده

سعی می کنیم در زیر به توضیح موارد بالا بپردازیم هر چند توضیحات مفصلی در بخش های دیگر نوشته شده است

  • دامنه یا دامین یا آدرس سایت : همانطور که باید شماره تلفن داشته باشید تا کسی با شما تماس بگیرد باید یک آدرس نیز برای سایت خود داشته باشید تا با وارد کردن آن در مرورگر اینترنت به سایت شما رسید مثلا google.com یا gamar.ir  و …… هر کدام دامین هستید ما در این سایت روش هایی داشتن دامین و انواع آن را بطور مفصل توضیح داده ایم که لینک دسترسی به آن در انتهای این مطلب موجود است.
  • هاستینگ : مطالب شما باید در کامپیوتری که همیشه روشن و به اینترنت پرسرعت وصل است و تنظیمات خاصی روی آن انجام شده تا مردم به مطالب شما دسترسی داشته باشند قرار گیرد به این کامپیوتر سرور می گویند شما می توانید بخشی از امکانات آن کامپیوتر را اجاره کنید و مطالب خودتان را در آن قرار دهید که هاست به این موضوع اشاره می کند.
  • cms یا سیستم مدیریت محتوا : مطالب باید با برنامه ای به سایت وارد شوند و مطالب قبلی ویرایش و قابل دسترسی باشند این موضوع باید صاحب سایت را با کدها درگیر نکند و وبمستر(صاحب سایت یا مدیریت کننده ی آن ) تنها به نوشتن مطلب فکر کند تمام این کارها با سیستم مدیریت محتوا انجام می شود . در واقع سیستم های مدیریت محتوا برنامه های سایت سازی هستند که توسط برنامه نویسان تهیه شده اند و با نصب آن می توان یک سایت بدون نیاز به کد نویسی داشت از سیتستم های مدیریت محتوای خوب  و رایگان در دنیا می توان به وردپرس و جوملا اشاره کرد.

برای خواندن مقالات بیشتر در مورد ایجاد سایت مقاله ی زیر را بخوانید مطلب فوق لیستی از مطالب ارزشمند است که با خواندن آن می توانید گلیم خودتان را از آب بیرون بکشید:

 ساخت سایت اینترنتی

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>