دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
سلام\r\n\r\nآی پی ها زیر مزاحم هس...
همه چیز به سمتی می رود که سا...
بطور خیلی خلاصه و ساده برای ...
بستگی به اینکه چه هدفی را دن...
سایت چیست ؟\r\n\r\nشما با استفاده...
سرویس خودرو

تزیینات با پارچه جین

تزیینات با پارچه جین

پارچه های جین بعد از کهنه شدن به خاطر رنگ و رویی که دارند باز هم قابل بازیافت هستند . استحکام و ضخامت این پارچه ها آن را گزینه ی مناسبی برای استفاده مجدد آن ساخته است . در این پست از مجله ی اینترنتی قمر شما با ایده ی بازیافت پارچه های جین دورریختنی به شکل گل و درخت آشنا می شوید .

 

تزیینات با پارچه جین

ابتدا پارچه را به صورت صاف روی یک سطح بگذارید و با یک قیچی تیز نوارهای باریک از پارچه برش بزنید . نوارها باید در یک سایز و اندازه عرض داشته باشند .

تزیینات با پارچه جین

سپس نوار را از یک سر آن لوله کنید و برای استحکام کار نوار را بعد از هر بار پیچاندن یک بار به چسب آغشته کنید . دقت کنید که همه ی نوار در یک راستان لوله شود تا کار ظرافت خود را داشته باشد . حاشیه ی سردوز شده ی پارچه ها بهترین گزینه برای انتخاب است . چون حاشیه سردوز شده ی پارچه موقع لوله کردن شکل جدیدی از کار را به ما می دهد .

تزیینات با پارچه جین

انتهای باز نوارها را با چسب محکم کنید که باز نشود .

تزیینات با پارچه جین

در اینجا دو ایده برای تزیینات با این نوارهای لوله شده وجود دارد :
1 – تزیین آینه با نوارهای لوله شده از پارچه جین
2 – تزیین کوسن با نوارهای لوله شده از پارچه جین

تزیینات با پارچه جین

آینه ای را به کارتن بچسبانید . کارتن را رنگ بزنید . استفاده از اکلیل هم کار شما را چشم نوازتر می کند . سپس نوارهای لوله شده ای را که دارید به ترتیب حجم و پر کردن فضای خالی کارتن در اطراف آینه بچسبانید . می توانید از دکمه ، مهره و … برای تزیین گل های پارچه ای خود هم استفاده کنید . می توانید برای تنوع بیشتر در کار از پارچه کنف هم به همین روش گل بسازید و کنار گل های آبی رنگ بچسبانید .

7475

نوع دیگر تزیین هم مربوط به ساخت کوسن یا کیف دستی است . ترکیب رنگی پارچه جین و پارچه کنفی با هم جذاب است . برای ساختن این تم پارچه زمینه از جنس جین انتخاب شده است و پارچه ی فضای ازاد کار از جنس کنف است . ابتدا این دو پارچه را در اندازه ی دلخواه به هم دوخت کنید . سپس بر اساس الگویی که دارید و الگویی که با نوارهای لوله ای دورچین شده اند ، کار اماده را روی زمینه بچسبانید . به همین سادگی از ساده ترین ها ، از دورریختنی ها و از بسیاری از وسایل و مواد اطرافتان زیباترین ، شیک ترین و چشم نوازترین وسایل را بسازید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 25,659 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱۴ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>