دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

حمایت از زنان خانه دار

حمایت از زنان خانه دار

زنان خانه دار بخش عظیمی از جامعه ی ما را تشکیل می دهند.آنان در منزل فعالیت های بسیاری را انجام می دهند.

فعالیت هایی مانند پخت و پز،نظافت منزل،شست و شوی لباس ها،بچه داری و انجام امور مربوط به کودک و فعالیت هایی از این دست.

این فعالیت ها جزء لاینفک زندگی روزانه ی زنان خانه دار است که با آنها در تماس هستند و به واقع نمی توانند از این امور گریزی  داشته باشند.

زنان خانه دار ساعت کاری مشخصی ندارند چرا که کار منزل و امور مربوط به فرزندان ساعت معینی ندارد و همیشه و هرساعتی ممکن است وجود داشته باشد. در حالی که معمولاً ساعات کاری آقایان مشخص است و آنان پس از اتمام کار و زمانی که به منزل باز می گردند توقع دارند که اسباب آسایش و استراحت آنان فراهم باشد.

این در حالی است که زنان خانه دار گاهی در یک روز هیچ اوقات فراغتی نمی یابند تا در آن به علایق شخصی خود بپردازند.آنها نمی توانند مانند آقایان از تعطیلات آخر هفته برای تفریح و استراحت استفاده نمایند.

دیدگاهی که دربین بعضی از افراد جامعه وجود دارد این است که خانه داری را وظیفه ی یک زن می دانند و اگر به درستی انجام نشود ممکن است گله مند شده و نارضایتی خود را بروز دهند. با توجه به اینکه جامعه ی ما یک جامعه ی اسلامی است وجود چنین دیدگاهی نشان از شناخت نادرست بعضی از افراد از دین مبین اسلام و تربیت غلط خانوادگی می باشد.

زنان خانه دار کارگران بدون حقوق هستند. آنان در تمام طول روز کارهای منزل را انجام می دهند بدون اینکه حقوق  و دستمزدی داشته باشند. آنان کار می کنند ولی شاغل نیستند. آنان بدون هیچ چشمداشت و به دلیل علاقه به خانواده و فرزندان خود تمام فعالیت ها و امور مربوط به خانه را انجام می دهند.برخی از این زنان سرپرست خانوار نیز هستند و بار سنگین تری را به دوش می کشند.

تصویب طرح بیمه زنان خانه دار  نخستین گام ها در مسیر توجه به رفاه و آینده  ی زنان خا نه دار می باشد.امید می رود که مسئولان به این قشر ازجامعه توجه بیشتری داشته باشند.

goleroz

نگاشته شده توسط goleroz جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 4 مقاله ی منتشر شده دارند
goleroz درباره خودش چنین می گوید :

تا این لحظه به جز شما 2,302 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه
  • نگین

    واقعا درسته. روز جمعه که همه تعطیلند کار زنان خانه دار بیشتر از روزهای دیگر است. در واقع کار ما زنان خانه دار بسیار مشکلتر و دقیق تر از کار زنان شاغل است وهیچوت تمام شدنی نیست و اضافه کاری هایمان هیچ سود و پولی را شاملمان نمیکند. حیف است که نام بیکار بر ما بگذارند.

  • من

    نگین جان حرف شما کاملا غلطه چون خانم های خانه دار فقط کار خانه میکنند ولی خانم های شاغل هم بیرون کار میکنند هم باید کار هایی که شما میگی سخته بکنند و شما فقط کار خونه میکنید اما خانه دار ها هم کار های خونه میکنند و هم بیرون understand؟

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>