دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

ایده و آموزش ساخت کارت تبریک یا کارت دعوت

با یک ایده و آموزش ساده اما زیبا و متفاوت جهت ساخت انواع کارت تبریک و کارت دعوت در انواع و اقسام موضوعات جهت تبریک و دعوت با ما همراه باشید.

برای ساخت این مدل کارت که نوعی کارت سه بعدی و فانتزی و زیبا محسوب میشود، باید یک کاغذ رنگی جهت پایه ی کارت انتخاب کنید و آن را از عرض دولا تا بزنید. قرار است این کارت باز شود و فرد مقابل را سوپرایز کند.

اگر میخواهید اندازه ی نهایی کارت شما درحالت بسته و قبل از باز شدن ۱۰ سانتی متر در ۲۰ سانتی متر باشد، باید مربعی به طول و عرض ۲۰ سانتی متر روی کاغذ رنگی دلخواه برش بزنید. سپس آن را تا بزنید که در حالت تا خورده و بسته میشود ۱۰ سانتی متر در ۲۰ سانتی متر.

برای نمونه ی ساده از این مدل کارت می توانید از تصاویر زیر آموزش برش و ساخت ان را یاد بگیرید:

 ۱ ۲ ۳  همانطور که در تصاویر بعدی میبینید، کارت در حالت بسته از قسمت دولای بسته چهار برش مستطیلی کوچک و بزرگ زده شده و برش ها به سمت داخل کارت تا خورده اند. که در حالت بسته ی کارت باید قسمت برش ها خالی معلوم باشد/ سپس روی کاغذ رنگی هایی به رنگ های دلخواه طرح بادکنک نقاشی و برش خورده و در داخل کارت بادکنک ها به مستطیل هایی که به داخل کارت تا خورده اند، چسبانده شده اند. می توانید روی یکی از مستطیل ها هم یک پیام قرار دهید. پیامتان را روی یک تکه کاغذ بنویسید و روی یکی از برش های مستطیلی که داخل کارت هستند بچسبانید.

نکته ی پایانی اینکه در آخر یک کاغذ رنگی به همان ابعاد ۲۰ در ۲۰ برش بزنید و مثل ابتدای کار تا بزنید و سطح داخلی آن را به چسب مایع آغشته کنید و بعد کارت دعوت ساخته شده را داخل آن و روی چسبها قرار دهید. تا موقع بسته شدن کارت فضای خالی برش هایی که به سمت توی کارت تا خوردهاند، معلومنباشه. همون طور که در کارت زرد رنگ بالا می بینید کارت دولایه است و موقع بسته شدن کارت محل برش ها پیدا نیست.

مراحل بسته و باز شدن کارت را هم که در بالا مشاهده نمودید.

کارت تبریک- کارت دعوت- ایده و آموزش ساخت کارت دعوت سه بعدی- کارت تبریک جدید (۱)در مدل زیر هم دو برش مستطیلی به شکلی دیگر روی کارت در قسمت دولای بسته ی کارت برش خورده و تکه های مستطیلی به سمت داخل تا خورده اند. سپس روی یکی از برش ها در داخل کارت عکس یک جعبه ی کادو و روی دیگری عکس یک کیک تولد چسبانده شده است.

و به عنوان تزئین یک ریسه هم با کاغذ رنگی درست شده که می توانید در تکه های این ریسه یک کلمه یا یک جمله را قرار بدهید.

۴

۵

 اینم دو نمونه ی دیگه که اولین کارت داخلش با حروف انگلیسی پیام نوشته شده و بعدی تزئین داخل کارت با گل هایی هستش که با کاغذ رنگی درست شدند.

کارت تبریک- کارت دعوت- ایده و آموزش ساخت کارت دعوت سه بعدی- کارت تبریک جدید (۲)

نمونه ی بعدی هم به همین سبک درست شده و داخل کارت شبیه یک قلعه یا کاخ قدیمی درست شده:

a

الگوی این کارت رو در زیر می بینید. لطفا عکس زیر رو ذخیره کنید و روی کامپیوتر باز کنید. محل خطوط عمودی در قلعه محل برش از بیرون از کارت و روی لبه ی دولای بسته هستن و محل خطوط نقطه چین جاهایی هستن که باید تا بخورن:

b

پروانه

نگاشته شده توسط پروانه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 258 مقاله ی منتشر شده دارند
پروانه درباره خودش چنین می گوید : میخواهم سبک باشم... سبک شوم... آنقدر که با ملایم‌ترین نسیم به پرواز درآیم...

تا این لحظه به جز شما 3,811 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۷ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>