دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای

یادش بخیر !!! چقدر مدها زود از کار افتاده و قدیمی می شوند . ده سال پیش پشت هر ماشینی یکی از این کوسن های تزیینی نشسته بود .

تزیین کوسن

اما با این حال هنوز هم خانم های خانه دار دست و پنجه ی هنرمندشان را با تزیین زیبای وسایلی که در اطرافشان هست گرم نگه می دارند . یکی از این تزیینات که کم و بیش گوشه ی مبل ها یا کنار بالش روی تخت خواب ها نشسته کوسن های دست ساز است که برخلاف کوسن های پر از زرق و برق بازار که قیمت های هنگفتی هم دارد داشتن ان خیلی ارزان تمام می شود .

در این پست از مجله ی اینترنتی قمر شما با ایده ی تزیین کوسن به وسیله ی گل سازی بسیار ساده آشنا می شوید . رنگ گل را متناسب با رنگ کوسن ست کنید .

تزیین کوسن

ابتدا یک الگو تهیه کنید که گلبرگ گل مورد نظرتان را روی آن پیاده کرده اید . الگو را روی پارچه بگذارید و چندین پر از آن برش بزنید . تعداد گلبرگ های برش خورده باید به تعداد دو برابر گلبرگ های اصلی گلی باشد که شما قصد ساختن آن را دارید .

تزیین کوسن

در مرحله ی بعد گلبرگ ها را دو به دو روی هم بگذارید و با نخ یک رشته آن ها را به هم دوخت کنید .

تزیین کوسن

حاشیه ی پایین پلبرگ را باز بگذارید و از همان محل گلبرگ را به بیرون برگردانید که محل دوخته شده در داخل آن قرار بگیرد . برای ساختن این نوع گل بهتر است که از پارچه هایی استفاده کنید که ریش ریش و رشته رشته نمی شوند . پارچه های ریون و حریر برای این نوع گل مناسب نیستند . پارچه حریر بخاطر خاصیت نخ شدنی که دارد و پارچه ی ریون هم برای خاصیت نرمی که دارد باعث می شود که گل شکل واقعی خود را حفظ نکند .

تزیین کوسن

حالا ته گلبرگ های را روی بگذارید مثل تصویری که در بالا مشاهده می کنید و با نخ بدوزید . فاصله ی بین گلبرگ ها بستگی به تعداد گلبرگ هایی دارد که شما برای گل پارچه ای تان انتخاب کرده اید . اگر دوست دارید که گلتان درشت باشد تعداد گلبرگ های پارچه ای را بیشتر کنید .

تزیین کوسن

پس از وصل کردن تمام گلبرگ ها از همین روش به هم سر سوزن را باز به گلبرگ اول وصل کنید . در آخر نخ را بکشید تا گلبرگ ها شکل دایره ای به خود بگیرند .

تزیین کوسن

برای لایه دوم و لایه ی سوم کار اندازه ی گلبرگ ها را کوچکتر انتخاب کنید و مانند مراحلی که در بالا گفته شد آن را به هم وصل کنید .

تزیین کوسن

سه دسته گلبرگی که آماده کرده اید را روی هم بگذارید و با سوزن و نخ یا چسب حرارتی آن ها را به هم بچسبانید .

تزیین کوسن

در آخر هم یک دکمه یا مهره تزیینی  برای ظرافت کار در وسط گل ها بچسبانید . حالا گل شما آماده است و می توانید ان را روی کوسنی که دارید وصل کنید . می توانید برای زیبایی بیشتر از پارچه های مخصوص عروسک سازی برگ هم بسازید و زیر گل بچسبانید تا کار شما جلوه ی بیشتری داشته باشد .

دوست دارید که آموزش گل بنفش رنگ کنار این گل روی کوسن را هم یاد بگیرید ؟

لایه های ضخیم مخصوص عروسک سازی برای ساختن این گل مورد استفاده قرار می گیرد .

تزیین کوسن

یک نوار از این لایه ها بردارید و از یک طرف حاشیه ی آن برش های با فاصله و اندازه ی یکسان با قیچی ایجاد کنید .

تزیین کوسن

سپس نوار را از سر تا ته آن لوله کنید .

421 (11)

برای استحکام و باز نشدن گل می توانید حاشیه ای که برش نخورده را چسب بزنید و کار لوله کردن را ادامه دهید . سپس با انگشتان دستتان گل میخک پارچه ای که ساخته اید فرم و حالت دهید و این گل را گنار گل قبل روی کوسن بچسبانید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 16,698 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>