دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
همه چیز به سمتی می رود که سا...
بطور خیلی خلاصه و ساده برای ...
بستگی به اینکه چه هدفی را دن...
سایت چیست ؟\r\n\r\nشما با استفاده...
سلام دوستان گلم امروز آموزش...
سرویس خودرو

آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای

یادش بخیر !!! چقدر مدها زود از کار افتاده و قدیمی می شوند . ده سال پیش پشت هر ماشینی یکی از این کوسن های تزیینی نشسته بود .

تزیین کوسن

اما با این حال هنوز هم خانم های خانه دار دست و پنجه ی هنرمندشان را با تزیین زیبای وسایلی که در اطرافشان هست گرم نگه می دارند . یکی از این تزیینات که کم و بیش گوشه ی مبل ها یا کنار بالش روی تخت خواب ها نشسته کوسن های دست ساز است که برخلاف کوسن های پر از زرق و برق بازار که قیمت های هنگفتی هم دارد داشتن ان خیلی ارزان تمام می شود .

در این پست از مجله ی اینترنتی قمر شما با ایده ی تزیین کوسن به وسیله ی گل سازی بسیار ساده آشنا می شوید . رنگ گل را متناسب با رنگ کوسن ست کنید .

تزیین کوسن

ابتدا یک الگو تهیه کنید که گلبرگ گل مورد نظرتان را روی آن پیاده کرده اید . الگو را روی پارچه بگذارید و چندین پر از آن برش بزنید . تعداد گلبرگ های برش خورده باید به تعداد دو برابر گلبرگ های اصلی گلی باشد که شما قصد ساختن آن را دارید .

تزیین کوسن

در مرحله ی بعد گلبرگ ها را دو به دو روی هم بگذارید و با نخ یک رشته آن ها را به هم دوخت کنید .

تزیین کوسن

حاشیه ی پایین پلبرگ را باز بگذارید و از همان محل گلبرگ را به بیرون برگردانید که محل دوخته شده در داخل آن قرار بگیرد . برای ساختن این نوع گل بهتر است که از پارچه هایی استفاده کنید که ریش ریش و رشته رشته نمی شوند . پارچه های ریون و حریر برای این نوع گل مناسب نیستند . پارچه حریر بخاطر خاصیت نخ شدنی که دارد و پارچه ی ریون هم برای خاصیت نرمی که دارد باعث می شود که گل شکل واقعی خود را حفظ نکند .

تزیین کوسن

حالا ته گلبرگ های را روی بگذارید مثل تصویری که در بالا مشاهده می کنید و با نخ بدوزید . فاصله ی بین گلبرگ ها بستگی به تعداد گلبرگ هایی دارد که شما برای گل پارچه ای تان انتخاب کرده اید . اگر دوست دارید که گلتان درشت باشد تعداد گلبرگ های پارچه ای را بیشتر کنید .

تزیین کوسن

پس از وصل کردن تمام گلبرگ ها از همین روش به هم سر سوزن را باز به گلبرگ اول وصل کنید . در آخر نخ را بکشید تا گلبرگ ها شکل دایره ای به خود بگیرند .

تزیین کوسن

برای لایه دوم و لایه ی سوم کار اندازه ی گلبرگ ها را کوچکتر انتخاب کنید و مانند مراحلی که در بالا گفته شد آن را به هم وصل کنید .

تزیین کوسن

سه دسته گلبرگی که آماده کرده اید را روی هم بگذارید و با سوزن و نخ یا چسب حرارتی آن ها را به هم بچسبانید .

تزیین کوسن

در آخر هم یک دکمه یا مهره تزیینی  برای ظرافت کار در وسط گل ها بچسبانید . حالا گل شما آماده است و می توانید ان را روی کوسنی که دارید وصل کنید . می توانید برای زیبایی بیشتر از پارچه های مخصوص عروسک سازی برگ هم بسازید و زیر گل بچسبانید تا کار شما جلوه ی بیشتری داشته باشد .

دوست دارید که آموزش گل بنفش رنگ کنار این گل روی کوسن را هم یاد بگیرید ؟

لایه های ضخیم مخصوص عروسک سازی برای ساختن این گل مورد استفاده قرار می گیرد .

تزیین کوسن

یک نوار از این لایه ها بردارید و از یک طرف حاشیه ی آن برش های با فاصله و اندازه ی یکسان با قیچی ایجاد کنید .

تزیین کوسن

سپس نوار را از سر تا ته آن لوله کنید .

421 (11)

برای استحکام و باز نشدن گل می توانید حاشیه ای که برش نخورده را چسب بزنید و کار لوله کردن را ادامه دهید . سپس با انگشتان دستتان گل میخک پارچه ای که ساخته اید فرم و حالت دهید و این گل را گنار گل قبل روی کوسن بچسبانید .

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 15,740 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۱ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>