دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

آموزش بازیافت شلوار جین کهنه و قدیمی

شلوارهای جین بخاطر رنگ و رویی که دارند و عدم کهنگی زودهنگام آن بین انواع و اقسام پارچه ها و شلوارهای بازار پرطرفدارترین هستند . جنس کلفت و ضخیم این شلوارها باعث شده که این شلوارها پس از کهنگی هم کاربردهای دیگر داشته باشند . در این پست شما با ایده ی تبدیل شلوار جین به یک دامن ساده و زیبا و همچنین پوشش سطل باغبانی آشنا می شوید .

آموزش دوخت دامن

ابتدا درز فاق شلوار را باز کنید . نیاز نیست که این کار را تا باز شدن کامل درز ادامه دهید . از هر طرف پنج سانتی متر کفایت می کند .

آموزش دوخت دامن

توجه داشته باشید که این شلوار جین به یک دامن کوتاه تبدیل می شود . اگر بخواهید دامن های بلند با این پارچه بدوزید لازم است که پارچه قسمت های پاچه ی شلوار را هم به همان قسمت درز شلوار اضافه کنید . آن چه که در این پست امده آموزش تبدیل شلوار لی به دامن کوتاه است . سه تا پنج سانتی متر زیر فاق شلوار پاچه های شلوار را صاف و با ظرافت برش بزنید . محل پارگی درز را دو به دو روبه روی هم بدوزید .

آموزش دوخت دامن

حالا از نوارهای حاشیه دار زیبا برای حاشیه دوزی دامن استفاده کنید . اگر می خواهید که دامن بلندتر از حد معمول به نظر برسد یک نوار ده سانتی متری را به صورت چین چین زیر دامن به حاشیه بدوزید . می توانید قبل از دوختن حاشیه ده سانتی متری ابتدا یک طرف حاشیه را با چرخ بدوزید و سپس طرف دیگر را با نخ کوک بزنید و نخ را بکشید که نوار حالت چین چین پیدا کند و سپس به راحتی نوار را به حاشیه ی ازاد شلوار جین کنار نوار تزیینی بدوزید . این مورد برای زمانی کاربرد دارد که دوست ندارید حاشیه دامنتان چین چین باشد . اگر از هنر قلاب بافی یا گیپور بافی هم بهره ای برده اید و در این زمینه هم استعداد دارید به سلیقه ی خودتان برای تزیین جیب های دامن جدیدتان گل ببافید و به آن وصل کنید .

آموزش دوخت دامن

شلوارهای لی بخاطر ضخامتی که دارند و خاصیت پاره نشدن آن در تزیین سطل باغبانی هم کاربرد دارد .

آموزش دوخت دامن

برای این کار درز پاچه  شلوار از سمت داخل را با بشکاف باز کنید .

آموزش دوخت دامن

از پارچه های کنفی روی پارچه جین جیب بدوزید .پاچه ی دیگر را هم از محل درز باز کنید و  در ادامه پاچه ی اول از بالا بدوزید .

مدل دامن بهار 92

حالا موقع استفاده و گاردنینگ که شد سطل را بردارید و پاچه را طوری در آن بگذارید که جیب ها از بیرون آویزان باشد .

از این ایده می توان برای تزیین سطل های مربوط به خیاطی در مغازه ها برای نگه داشتن وسایل لازم و ضروری در کنار دست هم استفاده کرد . همچنین خانم های خانه دار هم برای تزیین اشپزخانه می توانند از این پست ایده بگیرند .

 

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 27,034 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۸ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>