دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

ایده و آموزش- طراحی روی لباس

شاید شما هم از علاقه مندان به طراحی روی پارچه باشید اما فرصت کم و نداشتن مهارت در این زمینه، دلایلی باشند که شما هنوز لذت این هنر را نچشیده اید.

در این پست میخواهم یک ایده و اموزش ساده را با شما به اشتراک بگذارم. تا به آسانی و در مدت زمانی کم، بتوانید روی پارچه طرحی ساده اما زیبا را طراحی کنید. و علاوه بر لذت و تجربه ی یک هنر ، همچنین راحتی این شیوه، شما بتوانید لباس ها و یا پارچه ها و یا رومیزی ها و دستمال ها و غیره را رنگ و زیبایی و طرح ببخشید.

مثلا از تصاویری که در این پست مشاهده میکنید، روی لباس کودکان، تصاویری را طراحی کنید و با تجربه ی یک کار که هنر دست خودتان است، از زندگی لذت ببرید.

برای این کار به کاغذ برای ساخت یک الگو برای طراحی و به رنگ های مخصوص طراحی روی پارچه، نیاز دارید.

ابتدا یک تصویر ساده را روی کاغذ نقاشی کنید. مثلا یک خرگوش. یک گربه. یک زرافه با گردن خیلی بلند. و یا یک خانه. یا یک پاپیون…. انتخاب با خود شماست.

طرحی ساده را رسم کنید و سپس داخل آن را خالی کنید. در واقع ما با کاغذ شابلون می سازیم برای رنگ آمیزی روی پارچه.

نکته: بهتر است پارچه شما حتما قبل از رنگ آمیزی یک بار شسته شده باشد. و هم چنین یک بار اتو خورده باشد.

حالا پارچه یا لباس مورد نظر را روی سطحی پهن کنید. کاغذ را در محل دلخواه قرار دهید. می توانید کاغذ را با سنجاق ته گرد روی پارچه ثابت کنید. سپس  با قلم قسمت خالی شده ی طرح روی کاغذ را رنگ بزنید. دقت کنید کاغذ حرکت نکند. بعد اجازه بدهید کاملا خشک شود و بعد برای خرگوش، خرس، گربه، زرافه، و… که نقاشی کرده اید، با نوک قلمو خال و چشم و دهان بگذارید.

بعد دوباره اجازه بدهید کاملا خشک شود. (مثلا یک روز بعد) طرح را باید اتو بزنید. البته اول پشت آن را و سپس روی آن را. در هر دو حالت، روی طرح یک پارچه قرار بدهید و بعد اتو کنید. به همین راحتی.

حالا این طرح حتی با شستشو هم پا نمیشود!

ایده و آموزش تغییر مدل لباس- ایده و آموزش طراحی رو پارچه ساده- ایده و آموزش طراحی روی لباس کودکان  ایده و آموزش تغییر مدل لباس- ایده و آموزش طراحی رو پارچه ساده- ایده و آموزش طراحی روی لباس کودکان (۱)  ایده و آموزش تغییر مدل لباس- ایده و آموزش طراحی رو پارچه ساده- ایده و آموزش طراحی روی لباس کودکان (۲)

ایده و آموزش- طراحی روی لباس 

ایده و آموزش تغییر مدل لباس- ایده و آموزش طراحی رو پارچه ساده- ایده و آموزش طراحی روی لباس کودکان (۳)  ایده و آموزش تغییر مدل لباس- ایده و آموزش طراحی رو پارچه ساده- ایده و آموزش طراحی روی لباس کودکان (۴)

برای اطلاعات بیش‌تر در زمینه طراحی روی پارچه اینجا را بخوانید.

 

پروانه

نگاشته شده توسط پروانه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 258 مقاله ی منتشر شده دارند
پروانه درباره خودش چنین می گوید : میخواهم سبک باشم... سبک شوم... آنقدر که با ملایم‌ترین نسیم به پرواز درآیم...

تا این لحظه به جز شما 2,905 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۴ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>