دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

در استقبال از سال ۲۰۱۵ میلادی – ۱۰ آموزش و ایده

چیزی کم تر از یک ماه به جشن کریسمس و آغاز سال نوی میلادی باقی مونده.

ما توی ایران مسیحیان زیادی داریم که در انتظار ژانویه هستند و این پست یک هدیه به تمام دوستان و هم وطنان مسیحی و نیز علاقه مندان به تزئینات کریسمس می باشد.

امیدوارم لذت ببرید از آموزش ها و از اونها برای کریسمس استفاده کنید.

بابانوئل

عزیزان، میدونم که بودن یک سری چیزها در کریسمس جزء واجباته! مثل هفت سین و…. که برای جشن نوروز ایران باستان از ضروریات محسوب میشه، کریسمس هم نمادها و ضروریات خاص خودش رو داره.

میدونم که همه ی شما دلتون می‌خواد در کریسمس، یک درخ کاج زیبا، جوراب های حاوی هدیه، شیرینی و خوراکی های تزئین شده با نمادهای کریسمس، عروسک یا تصاویری از بابانوئل، یک گ و ز ن … یا حداقل یک عروسک و یا نقاشی از گ و ز ن  و… رو داشته باشید… و البته از همه مهم تر اینکه در کنار خانواده از برف شب کریسمس لذت ببرید.

اما با چند آموزش و ایده که براتون آماده کردم، میتونید همه ی این ها رو برای خودتون به شکل و شمایلی شاید متفاوت آماده کنید:

اولین آموزش:

ساخت یک درخت کریسمس زیباست که در ادامه تصاویر و توضیحات ساختش رو میبینید:

درخت کریسمس۳

 

نمای شب و روز این درخت را در تصاویر بالا و پایین مشاهده می کنید.

درخت کریسمس

برای ساخت این درخت تزئینی، شما به قطعات چوب یا مقوای ضخیم که بهتر در دسترس هست احتیاج دارید. برای اینکه قطعات به رنگ سبز در بیایند از انواع رنگ می توانید استفاده کنید. و یا اینکه با کاغذ سبز رنگ قطعات مقوا رو به وسیه ی چسب پوشش بدید. این قطعات رو مثل تصاویر که در ادامه می بینید، باید به شکل طبقات برگ های درخت کاج برش بزنید:

درخت کریسمس۱

برای آویز ها به گولوله های کاموایی یا پنبه ای در رنگ های مختلف احتیاج دارید که به وسیله ی نخ های کاموای رنگی در لابلای طبقات درخت کاج باید چسبانده شوند. روی مقواهای سبز رنگ را سوراخ هایی ایجاد کنید به اندازه ی لامپ‌های کوچک که بصورت رشته موجود هستند. و رشته ی اصلی لامپ ها در پشت درخت نصب می شود و خود لامپ ها از داخل سوراخ های ایجاد شده بیرون می آیند.

درخت کریسمس۲

چوبی را بصورت پایه ی درخت برای اساس کار قرار داده ، قطعات طبقات درخت کاج را روی آن نصب کنید از بین طبقات درخت کاج گلوله های رنگی پنبه ای را اویزان کنید، و در پشت درخت رشته ی لامپ ها را قرار داده و خود لامپ ها را از بین سوراخ هایی که باید روی درخت ایجاد کنید، خارج نمایید.

برای بالای درخت هم می توانید از تصویر یک ستاره ی قرمز که روی مقوای قرمز رنگ برش خورده است، استفاده نمایید.

درخت کاج کریسمس

آموزش دوم:

ممکن است کریسمس برف نیاید؟ متوجهم که این برای شما خیلی اهمیت داره ولی من یک ایده ی جالب براتون دارم، و اونم اینکه با برش زدن طرح درخت کاج ، ستاره، ماه و دایره های ریز بعنوان برف و… و چسباندن اون ها به شیشه ی اتاق و منزل، نمای زیبایی از شب برفی برای خودتون درست کنید. تصاویر رو ببینید:

تزئین شیشه ها برای شب برفی (۲)

تزئین شیشه ها برای شب برفی تزئین شیشه ها برای شب برفی (۱)

در دو حالت روشنایی و تاریکی منظره ای زیبا را شاهد خواهید بود.

البته امیدوارم برف بیاد و بیشتر خوشحال بشید.

 

آموزش سوم:

نظرتون در مورد یک روز شمار به شکل بابانوئل چیه؟ یک نقاشی به شکل زیر رسم کنید و به تعداد روزهای باقیمونده به آغاز سال نو، دایره هایی با اعداد روی ریش بابانوئل رسم کنید و هر روز که به کریسمس نزدیک میشه یکی از دایره ها رو با گلوله ی پنبه ای بپوشونید( با چسب ). و انتها و در شب کریسمس یه تصویر بابانوئل خواهید داشت با ریش های نرم و سفید و زیبا…

روزشمار کریسمس

روزشمار کریسمس۲

آموزش چهارم:

طبق الگوی زیر یک دستمال سفره یا دستمال کاغذی را به شکل بابانوئل تا بزنید و در کنار بشقاب غذا قرار بدید:

 

تا زدن دستمال سفره یا دستمال کاغذی شبیه بابانوئل۱

یک دستمال سفره یا دستمال کاغذی قرمز رنگ که به شکل مربع باشه را انتخاب کنید و تا بزنید. برای صورت بابانوئل تصویر الگوی داده شده را روی کاغذ بکشید و روی دستمال سفره قرار بدید:

تا زدن دستمال سفره یا دستمال کاغذی شبیه بابانوئل

آموزش پنجم:

شیرینی هایی با تزئین کریسمسی…

ممکنه شما اهل شیرینی پزی باشید. پس توصیه و ایده ای که براتون دارم اینه که شیرینی ها رو به طرح های مربوط به کریسمس تزئین کنید. اگر هم بلد نیستید شیرینی بپزید، ناراحت نشید، توسط شکلات های سفید و سیاه ذوب شده و یا رنگ کردن شکلات سفید ذوب شده با رنگ های مجاز خوراکی، بیسکوییت های ساده رو رنگ آمیزی کنید و یک بشقاب شیرینی خوشگل برای خودتون آماده کنید:

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۴)

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۶)

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۱)

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۲)

تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۳)  تزئین شیرینی با روکش های مخصوص کریسمس (۵)

آموزش ششم:

آویز فراموشتون نشه! وجود چند آویز و ریسه ی زیبا می تونه به زیبایی خونه و کریسمس جلوه بیشتری بده. ایده من برای ریسه اینه که طرح های ساده ی زیر رو روی نمد های رنگی برش بزنید و برای هر طرح یک ریسه ی درست کنید و اونها رو در قسمتی از منزل آویزون کنید.

آویز کریسمس (۳)طرح سر و چشم و بینی .ن که دو بیضی سفید و قرمز هست را روی نمد برش بزنید با چسب یا دوخت ساده به هم متصل کنید و با ساخت تعدادی .ن و اتصال اونها روی یک بند مناسب، یک ریسه .ن زیبا بسازید.

آویز کریسمس (۱)

این جوراب های رو هم در اندازه های مختلف می توانید روی نمد برش بزنید و تبدیل به یک ریسه ی زیبا بکنید.

آویز کریسمس

راستی ریسه ی توپ های رنگی فراموشتون نشه.

آموزش هفتم:

یک آویز زیبا از دانه ی برف رقصان بسازید…

آویز برف رقصان

برای ساخت این آویز زیبا شما به یک حلقه ی ساده فلزی یا هر جنس دیگر – نخ نامرئی و کاغذ که باید به اشکال مختلف که در شکل بالا میبینید، برش بخورد.

الگوی برش های کاغذی را از اینجا دانلود کنید :

مدل های سری یک

مدل های سری دو

پس از برش الگوها که میتوانید با چندلا قرار دادن کاغذ تعدادی را یکجا برش بزنید، برش ها را با نخ نامرئی از حلقه آویزان کنید. در پایان حلقه را در محلی مناسب آویزان نموده و از منظره ی زیبای برف های رقصان لذت ببرید.

آموزش هشتم:

جوراب هدیه را فراموش نکید.

با کشیدن طرح یک جوراب ساده بر روی پارچه های رنگی و تزئین جوراب ها با تور و… جوراب هایی برای قرار دادن هدیه دوخته و در کنار تخت کودک تان یا هر جای مناسب دیگر که میخواهید آویزان کنید. و هدایای ساده و کوک مثل عروسک و … داخل آنها قرار دهید.

فقط کافیست طرح اصلی جوراب را روی پارچه دولا بکشید و دور آن را بدوزید. خیلی ساده.

جوراب کریسمس (۲)اگر هم دوست داشتید می توانید توسط مقوایی ضخیم  طرح یک اسکیت را برای پایین جوراب ها بکشید و برش زده و با نخ و سوزن محکم در پایین جوراب دوخته و آویزان کنید:

جوراب کریسمس

آموزش نهم:

تصویر زیر را ببینید:

جوراب کریسمس (۱)

با قرار دادن کمی برگ کاج سوزنی و چند میوه ی کاج داخل دو عدد دستکش و آویزا کردن آنها روی درب ورودی منزل، یک آویز متفاوت و زیبا داشته باشید.

آموزش دهم:

اگر قصد دارید برای شب عید سال نو به اقوام و دوستان وعده ی مهمانی دهید و یا اینکه شب تولد یکی از فرزندان‌تان مقارن با شب سال نو است، با ساخت یک کارت دعوت ساده و زیبا ، همه را سوپریز کنید:

یک مقوای سبز رنگ را تا زده، با کف دست کودکتان که به رنگ سفید آغشته شده است طرح دست را روی آن ایجاد کنید و و بعد با کاغذ رنگی برایش کلاه برش بزنید و طرح دها و بینی و چشم ها را برش های دایره ای کاغذ رنگی کامل کنید. و داخل کارت را با نوشتن متن دعوت تکمیل نمایید.

کارت دعوت کریسمس بابانوئل

راستی برای میز شام و پذیرایی از مهمان ها این دو سیخ چوبی میوه های برش زده شده و سیخ چوبی شامل فلفل، فلفg دلمه ای، زیتون سبز و سیاه، پیاز کوچک، و رولی از گوشت را به شما پیشنهاد میکنیم:

تزئین سیخ چوبی میوه کریسمس

تزئین سیخ کباب

  و یک کیک ساده با تزئین خامه و توت فرنگی – توت فرنگی هایی به شکل آدم برفی نشسته در برف :

کیک با تزئین توت فرنگی و خامه

ضمنا آموزش ساخت کاردستی عروسک گ و ز ن را

برای تزئینات کریسمس در اینجا می توانید ببینید.

 

      🙂    Merry Christmas

 

با آرزوی اینکه سال خوبی پیش رو داشته باشید.

پروانه

نگاشته شده توسط پروانه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 258 مقاله ی منتشر شده دارند
پروانه درباره خودش چنین می گوید : میخواهم سبک باشم... سبک شوم... آنقدر که با ملایم‌ترین نسیم به پرواز درآیم...

تا این لحظه به جز شما 4,914 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۵ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>