دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

ایده های تزیین میوه برای کودکان

همان قدر که استفاده و تغذیه از میوه و سبزیجات برای بزرگسالان لازم و ضروری است استفاده از آن برای کودکان هم مهم و حیاتی است . میوه ها منبع اصلی مواد معدنی و ویتامین ها هستند اما غالبا با بچه ها روبه رو می شویم که بخاطر مزه های میوه ها از خوردن ان سرباز می زنند و تمایلی به خوردن میوه ها ندارند .بر اساس تحقیقات پزشکی خوردن میوه از سن شش ماهگی به کودکان توصیه می شود و مصرف میوه بخاطر فیبرهای خاصی که دارد برای رشد کودک لازم و ضروری است .

اگر شما هم کودکی دارید که به خوردن میوه تمایلی ندارد بهتر است ابتدا در قالب یک داستان و پند فواید میوه خوردن را برای او یاداوری کنید . کودکان معمولا از داستان ها پندهای واقعی میگیرند و در زندگی خویش به آن عمل می کنند . ممکن است کودکی به دلیل بی اشتهایی تمایلی به خوردن میوه در یک زمان مشخص نداشته باشد ، این بی میلی را به حساب وقت هایی که اشتهایش باز می شود بگذارید و برای این که اشتهای کودکتان کور نشو مواد شیرین از قبیل ژله ، شکلات و … را دور از چشم آن ها بگذارید وهنگامی که به بیان احساس گرسنگی خویش می پردازند در درجه اول میوه و سبزیجات را پیشنهاد کنید . اگر فرزند شما به خوردن اب میوه تمایل دارد موقع آب گرفتن میوه ی مورد نظر مقداری اب هویج ، کرفس و انواع سبزیجات همبه آبمیوه او اضافه کنید طوری که مزه اولیه خود را از دست ندهد .

بچه ها به خوردن سس خیلی علاقه دارند . اگر خانم خانه دار با سلیقه ای هستید دست به کار شوید با عصاره میوه ها سس بسازید . بچه ها از خوردن میوه همراه با سس هم لذت می برند . این روش تغذیه ای را برای او محدود نکنید . بهترین موقع برای خوردن میوه ها صبح زود است . مخصوصا آب مرکبات در هنگام صبح اشتها آور هستند .

چنان چه هیچ کدام از ترفندهای شما برای مصرف میوه فرزندتان به جایی نرسید ، میوه ها را در ظرفی برای اون تزیین کنید و از او بخواهید بنا به اشتهایی که دارد از میوه ها بردارد و بخورد . در زیر چند نمونه ساده از تزیین میوه هایی که اکثر کودکان به خوردن ان تمایلی ندارند آمده است .

تزیین میوه

تزیین میوه کودکان به شکل عروس دریایی

در تزیین میوه به شکل عروس دریایی از میوه هایی مانند خیار ،توت فرنگی ،کیوی و انگور استفاده شده است .

36 (5)

تزیین میوه کودکان به شکل شیر

تزیین یوه به شکل شیر با میوه ی خوشمزه پرتقال زیباست . به راحتی و زیبایی می توان با پرتقال میوه آرایی کرد .

36 (6)

تزیین میوه کودکان به شکل نهنگ

استفاده از سس ها  میوه را برای کودکان آشتهاآورتر می کنند . در این میوه آرایی از انبه ، انار ، انگور و تکه های کوچک سیب استفاده شده است .

36 (7)

تزیین میوه کودکان به شکل شیر دریایی

در این میوه آرایی هم سس میوه ای حرف اول را می زند . توپ شیر دریایی هم از برش های کوچک سیب درست شده است .

36

تزیین میوه کودکان به شکل گوسفند

دانه های سیاه توت برای ساخت گوسفند و به عنوان پشم های ان خیلی زیباست . خورشید هم از کیوی درست شده است و توت خشک هم در سبزه ها استفاده شده است . این مدل از میوه ارایی کودکان خیلی مقوی است .

36 (1)

میوه آرایی کودکان به شکل دختر مدرسه ای

در این مدل از میوه آرایی درخت با برش های باریک خیار و کیوی درست شده است .

36 (2)

میوه آرایی کودکان به شکل نهنگ

36 (3)

میوه آرایی کودکان به شکل قایق بادبانی

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 5,952 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۴ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>