دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

ایده هایی برای جعبه گل بازی کودکان

بیشتر والدین فرزندشان را از بازی کردن با گل منع می کنند و بر این عقیده هستند که گل بازی یک فعالیت کثیف برای بچه ها است . از نظر روانشناسی کودکان هنگام بازی با گل از ماهیچ هه ای کوچک دستشان که فعالیت های معمولی روز به جنبش و حرکت در نمی آید استفاده می کنند . در واقع گل بازی به تقویت ماهیچه ها کوچک دست بچه ها می پردازد . کودکان هنگام بازی کردن با گل قوه ی تخیل خود را پرورش داده و به بیان ایده های خود درقالب شکل های ساخته و پرداخته شده با گل می پردازند . به عنوان مثال کودکان هنگام بازی با گل اشکالی مانند خانه ، دیوار ، آچار و … را می سازند که به نحوی در زندگی روزمره هم با آن در ارتباط هستند .

گل بازی باعث می شود که کودک به مروز زمان به هماهنگی بین چشم و دست برسد و این مهارت برای سال های اولیه ورود به دبستان بسیار لازم و ضروری است و بیشترین نمود خود را در دیکته نویسی کودکان نشان می دهد . امروزه بسیاری از روانشناسان برای درمان بیماری های روانی کودکان آن ها را به انجام بازی با گل تشویق می کنند . استفاده از گل رس برای این گونه تمرین ها پیشنهاد می شود . گل رس را از کارگاه های کوزه گری یا از مغازه هایی که وسایل کمک اموزشی کودکان را می فروشند می توانید تهیه کنید . برای نرم کردن گل مقداری اب روی ان بریزید . پس از 24 ساعت گل را با دست ورز دهید و قالب های گل رس را در اختیاز بچه ها بگذارید .

اگر به نقاشی کودکات توجه کرده باشید ، کودکان ان دسته از چیزهایی که برایشان بزرگتر و بیشتر و مهم تر جلوه می کند را از سایر اجزای نقاشی بزرگ تر می کشند . در بازی با گل نیز همین گونه است . کودکان هنگام ساختن اشکال با گل ان چیزهایی که برایشان مهم تر جلوه می کند را درشت تر می سازند و ممکن است برای این که ساخته ی دستشان بیشتر جلب توجه کند از چوب های خشک ، پر پرندگان ، دکمه و … برای کامل کردن کاردستی خود استفاده کنند .

در بسیاری از مهدکودک های دنیا ساعتی را به گل بازی بچه ها اختصاص داده اند البته در قالب یک جعبه یا میز ماسه ای . در حیاط این مهدکودک های جعبه های مخصوصی از چوب ساخته می شوند که از ماسه پر شده اند و کودکان هر روز برای ساعتی درون این جعبه به تقویت عضلات کوچک دستشان می پردازند . بعضی از این جعبه ها برای حفظ نظافت و دوری از محل دفع حیوانات اهلی دارای سرهای پوشیده هستند که از نظر بهداشتی هم قابل تایید هستند . امیدواریم که در کشور عزیز ما هم جایی برای این زنگ مفرح و شاد کودکانه داشته باشیم .

در زیر مدل هایی از میز ماسه ای یا جعبه گل بازی بچه ها آمده است . اگر شما مربی مهدکودک هستید حتما این میز های ماسه به شما انگیزه می دهد تا این برنامه را هم در بین ساعت های اموزشی خود جا دهید .

بازی کودکان

ساخت محیط بازی کودک

35 (15)

ساخت محیط بازی کودک

بازی مفید کودکان بچه

بازی شاد کودکان

35 (10)

حیاز بازی کودک

بهترین سرگرمی کودک بچه

35 (7)

بچه کودک در حال بازی

شن بازی

ساخت محیط بازی بچه ها

بازی جذاب

35 (2)

مهد کودک خوب

بهترین بازی کودک

ما یک مطلب جدید در رابطه با تزیینات مهد کودک در اینجا منتشر کردیم دیدنش خالی از لطف نیست :

فاطمه

نگاشته شده توسط فاطمه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 125 مقاله ی منتشر شده دارند
فاطمه درباره خودش چنین می گوید : من کیستم ؟ موجودی که بی لطف خدا نیستم ...

تا این لحظه به جز شما 5,128 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۳ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>