دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

دم‌پایی بدوزیم!

این مدل دم‌پایی که در تصاویر می‌بینید را می توانید با یک الگوسازی ساده برای خودتان بدوزید. اگر بسته به جنس انتخابی پارچه تان دقت کنید و مثلا از چرم با ضخامت های متفاوت و یا ابری و … استفاده کنید، می توانید در موارد و مکان های متفاوتی هم از آن استفاده کنید.

Dampaee2طریقه ی الگوسازی این مدل دم‌پایی به این صورت است که مثل تصویر زیر که مشاهده میکنید، اول باید کف پایتان را در سطحی روی کاغذ قرار دهید:

OlguDampaee

قسمت قرمز رنگ اندازه ی دور تا دور کفت پا است. حالا دو تکه ی که با خطوط آبی مشخص شده است را مثل تصویر و حدودی از محل های مشخصی شده طراحی کنید. طراحی حدودی این دو قسمت کافی است. در مرحله ی بعدی باید تکه ی اضافی سبز رنگ را رسم نمایید. این تکه دقیقا برابر با تکه ی بالای الگوی کف پای شماست. که میبینید در الگوی قرمز رنگ کف پا هم قسمت بالا را سبز کرده ام که مشخص باشد. بعد از رسم این الگو، می توانید از ان برای برش زدن هر دو دم‌پایی پای راست و چپ استفاده کنید. به چه صورت؟

به این صورت که پارچه مناسب و مورد نظرتان را دولا روی هم تا بزنید ( یعنی روی پارچه به روی پارچه) سپس الگو را روی دولای تا زده شده قرار دهید و دور تا دور آن را برش بزنید.

همانطور که مشاهده می کنید بهتر است پارچه ی شما نیاز به سر دوز کردن نداشته باشد و بعبارتی بعد از برش خوردن ریش ریش نشود، تا فقط با یک دوخت در بالای دمپایی، دم‌پایی شما آماده شود.

اما اگر میخواهید این دم‌پایی را روی پارچه ای بدوزید که احیانا این ویژگی را ندارد و نیاز به سردوزی کردن دارد، می توانید لبه های قسمت های نیاز به تمیز کاری را نوار اریب نخی بدوزید.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

Dampaee

پروانه

نگاشته شده توسط پروانه جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 258 مقاله ی منتشر شده دارند
پروانه درباره خودش چنین می گوید : میخواهم سبک باشم... سبک شوم... آنقدر که با ملایم‌ترین نسیم به پرواز درآیم...

تا این لحظه به جز شما 1,814 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>