دوره آموزش رایگان ساخت انوا...
\r\n\r\nاگر مدیر شرکت هستید امروز...
دانلود نرم افزار  مدیریت شر...
cms حروف اول عبارات Content Managemen...
سیستم تولید فیش حقوق برای ک...
c

گوجه فرنگی کیلویی چند !

امسال را گوجه فرنگی کاشتیم

مراحل کاشت گوجه فرنگی به صورت زیر است :

اوخر اسفند یا فروردین باید بذر گوجه را در خزانه بکارید تا جوانه زده رشد کند و به نشا تبدیل شود و تا رشد باید مواد مغذی خاک و آفت ها و علف های هرز را کنترل کنی.

در این فرصت مزرعه اماده می شود که شامل شخم زدن و ایجادپشته است

اردیبهشت ماه نشاء های گوجه فرنگی به زمین منتقل می شوند و مراحل داشت شامل کود دهی آبیاری کنترل علف هرز وجین کردن و سله شکنی و مبارزه با آفت ها و بیمارهای احتمالی است مرحله ی داشت گوجه فرنگی به روش کشت سنتی بسیار طاقت فرسا و سخت است . بالاخره به هر زحمتی که هست گوجه اوخر تیر ماه می رسند و فصل برداشت فرا می رسد .

مزرعه گوجه فرنگی (1)

 

فصل برداشت نیز سختی های خاص خودش را دارد جدای از هزینه های کارگر و نقلیه قیمت هاست که کمر کشاورز را خم می کند ! شاید باور نکنید گوجه فرنگی که شما کیلویی 1200 یا 1000 یا 800 می خرید از کشاورز کیلویی 300 تومان 280 تومان یا 400 تومان خرید می شود ! این وسط کسانی سود می برند که کاری نکردند جز انتظار سود ! گاهی هزینه ها ی کاشت و داشت و برداشت بیشتر از قیمت فروش محصول می شود باور نمی کنید ؟!

این تفاوت ها حتی با حساب سرانگشتی نازنین زهرا هم مشخص می شود

امزرعه گوجه فرنگی (2)

مدیریت قمر

نگاشته شده توسط مدیریت قمر جهت دنبال کردن ایشان روی کلیک کنید در حال حاضر ایشان تعداد 201 مقاله ی منتشر شده دارند
مدیریت قمر درباره خودش چنین می گوید : زمانبندی مناسب مطالب ،مسائل فنی ،تلاش جهت ادامه فعالیت سایت در مسیر ، نوشتن دانسته های خود و... که باعث شده دوستان ما را با نام مدیر سایت بشناسند . وضعیت فعلی :"رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست"

تا این لحظه به جز شما 555 بازدید کننده دیگر این مقاله را خوانده و ۲ دیدگاه برایش نوشته اند لطفا شما هم نظر خودتان را بنویسید
مطالب زیر هم میتونه براتون جالب باشه

نظر شما چیه ؟

نظرات شما را حتما خواهیم خواند

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>